product image
Kitap Formatı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Samed Behrengi,

1939 yılında İran'da doğan Behrengi'nin yaşamı oldukça kısa sürmüş ve 1967 yılında kuşkulu bir biçimde; henüz 28 yaşındayken Aras Nehri'nde cansız bedeni bulunmuştur.

Behrengi, bu kısa yaşamına birçok ürün ve eylem sığdırmıştır. Onun yaşadığı dönemde İran'da Şahlık yönetimi vardı ve Behrengi, özellikle yazdığı çocuk öyküleri aracılığı ile baskıcı yönetime karşı duruyordu.

Öğretmen okulunu bitirip köy okullarında öğretmenliğe başladığında aynı zamanda, Fars ve Azeri halklarının kültürleri üzerinde araştırmalar da yapıyordu. Bu halkların dilinde var olan masalları, söylenceleri derledi; bunlar üzerinde yorumlar geliştirdi.

Çocuk öyküleri üzerine yoğunlaşmış olmasına karşın bu öykülerde baskıcı yönetimlere karşı adalet, eşitlik gibi değerleri öne çıkarıyordu.

Behrengi'nin eseleri her geçen gün daha büyük anlamlar kazanmakta ve daha çok okunmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.