idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Gelecek nesillerin daha özgür, sınırlardan ve tabulardan uzak, dünya için faydalı işler peşinde koşan kimseler olmasını ister miydiniz? Küçükken engellerle karşılaşmamış çocukların belki ütopik belki radikal, zaman zaman aykırı kararları olur. Kurallarla, yönlendirmelerle, baskılarla büyüyen çocuklarsa çoğu insan gibi karanlık ve sıkıcı bir sıradanlıkta kaybolur. Samed Behrengi, Küçük Kara Balık adlı kitabında başta çocuklar olmak üzere tüm insanlara seslenir. Yıkılmaz sandığınız tabulardan kurtulup mutlu bir hayat sürebilirsiniz. Gelin, Küçük Kara Balık'ın maceralarını detaylarıyla inceleyelim.

 

''Küçük Kara Balık'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Masal kitabı kategorisinde yer alan ancak yediden yetmişe herkese hitap eden, eğlenceli ve aynı zamanda aydınlatıcı Küçük Kara Balık, toplam 64 sayfadan oluşuyor. Samed Behrengi'nin sade bir dille yazdığı Küçük Kara Balık, okuyanlara yol gösteren eğitici bir eser. Küçük bir gölde her gün aynı şeyleri yapan, kendi balık topluluğu ile avare bir şekilde gezinen Küçük Kara Balık; bir süre sonra bu durumdan çok sıkılıyor. Tek eğlencesi geceleri suyun yüzeyine yaklaşarak ayı izlemek olan balığa annesi engel oluyor ve onu her seferinde göletin dibine götürüp zorla uyutuyor. Bu durumdan çok sıkılan, yeni yerler keşfetme arzusunda olan ve yaşadığı hayatın başkaları için de faydalı olmasını isteyen Küçük Kara Balık; derenin sonunu, denizleri, başka dünyaları görmek için macera dolu bir yola çıkıyor. Küçük Kara Balık, onu dışlayan ve ona engel olmak isteyen kendi sürüsünün sıkıcı ve şikayetlerle dolu hayatından tereddüt etmeden uzaklaşıyor. Küçük Kara Balık'ın cesur öyküsünü sıkılmadan okuyacağınızdan şüphe yok!

 

Bunları biliyor muydunuz?

İran'daki Şahlık rejiminin muhalif yazarlarından olan ve 28 yaşında şaibeli bir biçimde hayata gözlerini yuman Samed Behrengi'nin Küçük Kara Balık adlı kitabının hâlen İran'da yasaklı kitaplar arasında olduğunu biliyor muydunuz? Küçük Kara Balık, 12 Eylül Darbesi döneminde Türkiye'de de yasaklı kitaplar arasında yer alır. Sonrasında yasak kalkınca 2008-2009 sezonunda Adana Devlet Tiyatroları tarafından Şekip Taşpınar yönetiminde sahnelenir. Dünyanın birçok yerinde tanınan ve sevilen Küçük Kara Balık, Bratislava ve Bologna Dünya Çocuk Kitapları fuarlarında ödüller alır. Birçok farklı çevirmen tarafından dilimize kazandırılan Küçük Kara Balık'ın Türkiye'deki ilk basımı 1975 yılında olur. "Dünyanın en devrimci balığı" olarak yorumlanan Küçük Kara Balık'ın Kırmızı Kedi Yayınevi'nden çıkan 2012 tarihli ilk baskısı, İlknur Özdemir çevirisi ve Serap Deliorman'ın resimlemesi ile okuyucuyla buluşturulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Samed Behrengi'nin Bir Şeftali Bin ŞeftaliSevgi Masalı ve Bir Vardı Bir Yoktu eserlerini de incelemek isteyebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Samed Behrengi
Resimleyen:Serap Deliorman
Çevirmen:İlknur Özdemir

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.