idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

İş Bankası Kültür Yayınları Küçük Kar Tanesi: Doğanın Eşsiz Hikayeleri-1 - Suzanne Fossey

Küçük Kar Tanesi, eğlenceli ve eğitici hikâyesiyle minik okuyucuların kalbinde yer edinmeyi başarıyor. Bir kar tanesinin serüvenini anlatan masal, doğanın benzersiz güzelliklerinden bir parça sunuyor. Masal, hikâyesiyle olduğu kadar eşsiz manzaraların yer aldığı resimleriyle de çocukların uçsuz bucaksız hayal gücünü harekete geçiriyor. Mevsimler hakkında merak uyandıran masal, kış mevsimi hakkında bilgiler barındırıyor. Her yaştan okuyucunun keyifle okuyabileceği Küçük Kar Tanesi adlı masal, özellikle 6 ay ila 5 yaş arasındaki okul öncesi çocuklara hitap ediyor. Neşeli, akıcı ve anlaşılır bir dille yazılan bu masalı gelin, biraz daha yakından inceleyelim.

 

"Küçük Kar Tanesi" adlı kitap çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Küçük Kar Tanesi, yüzleri gülümseten bir anlatımla, sevimli bir kar tanesinin gözünden beyaz örtünün macerasını okuyucuyla buluşturuyor. Bir bulutta başlayan macera, hava olaylarının değişen her aşamasında suyun kara dönüşmesi ve çoğalması şeklinde ilerliyor. Su damlasının soğuyan havayla buz parçasına ve nihayet kar tanesine dönüşümü minik okuyucuların ilgisini çekici bir biçimde aktarılıyor. Oluşum aşamasının ardından yeryüzüne yağış aşaması da eğlenceli bir üslupla anlatılıyor. Kitap buluttan kar tanesine ve kar tanesinden buluta dönüşüm döngüsünde sürüp gidiyor. Masal, çocukları bu doğa olayı hakkında bilgilendirirken diğer canlılara da yer veriyor. Hayvanların ve insanların kar yağışı sonrası davranışlarından da örnekler sunuluyor. Eser bir araya gelen kar tanelerinin eğlenceye dönüşümünü de göstermeyi ihmal etmiyor. Karda kaymak, kartopu oynamak, kardan adam yapmak gibi heyecan verici etkinlikleri hatırlatan masal, çocukları hareket etmeye ve işbirliğine teşvik ediyor. Kitap, kış mevsiminin doğa olaylarından karla ilgili detaylıca özellikler sıralarken etkileyici tasvirlerle doğanın eşsiz manzaralarını gözler önüne seriyor. Böylece çocukların hayal güçlerine katkıda bulunuyor. Küçük Kar Tanesi adlı bu muhteşem masalı çocuklarla birlikte okuyarak doğa, çevre ve mevsimler hakkında keyifli bir etkinlik yapabilirsiniz.

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

Küçük Kar Tanesi adlı masal kitabını çocuk kitapları yazarı Suzanne Fossey kaleme alır. Masalın hikâyesini başarıyla yansıtan resimler, çizer Gina Maldonado imzası taşır. Asıl dili İngilizcede "Little Snowflake" adıyla bilinen masalın Türkçeye çevirisini Anıl Ceren Altunkanat üstlenir. Kitap 2019 yılı itibarıyla İş Bankası Kültür Yayınları tarafından çıkarılır. Doğanın Eşsiz Hikâyeleri Serisi içinde yer alan Küçük Kar Tanesi adlı masal kitabında toplam 24 sayfa bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Küçük Kar Tanesi adlı kitabı beğendiyseniz okuma keyfi veren benzer eserleri edinebilirsiniz. Eserin yazarı Suzanne Fossey’in Küçük Ayı, Küçük Ayçiçeği, Küçük Kuş adlı eserlerini de okuyabilirsiniz. Aynı zamanda masalın çevirmeni Anıl Ceren Altunkanat’ın diğer çalışmalarından Küçük Meşe Palamudu, İşte Ben, Minik Ayı Denize Gidiyor, Kümesteki Büyük Gizem, Canım Dedeciğim gibi birçok esere de göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Suzanne Fossey
Çevirmen:Anıl Ceren Altunkanat

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.