idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocuğunuzu güldürürken düşündüren ve ona az sözle pek çok mesaj veren eğlenceli bir hikâyeyle tanışmak ister misiniz? Cevabınız "Evet!" ise Roger Hargreaves'in yazıp resimlediği Küçük Bayan Mucit adlı eseri mutlaka incelemelisiniz! Yazar, Küçük Bayan Mucit'in hikâyesini anlattığı bu eserinde çalışkanlıktan üretkenliğe, yardımseverlikten nezakete kadar pek çok konuyu ustalıkla işliyor. Gelin, bu neşeli çocuk kitabına daha yakından bakalım.

 

"Küçük Bayan Mucit" adlı kitap çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Ünlü yazar Roger Hargreaves'in kaleme aldığı Küçük Bayan Mucit, yeni fikirler üretmenin ve bir şeyler icat etmenin ne kadar güzel olduğunu anlatan eğlenceli bir çocuk kitabı. Esprili diliyle öne çıkan eser, aynı zamanda yardımseverlik ve nezaket gibi erdemlerle ilgili birbirinden güzel mesajlar veriyor. Hikâyenin başkahramanı Küçük Bayan Mucit muhteşem fikirler bulan, bulduğu fikirleri gerçeğe dönüştürmek için çaba gösteren çalışkan ve becerikli bir karakter. Küçük Bayan Mucit'in hayatını kolaylaştıran muhteşem icatları arasında elektro-bızzzt yumurta pişirici, fışır-foşur-diş-fırçalayıcı ve turbo hızlı sayfa çevirici gibi birbirinden özel ürünler bulunuyor. Ayrıca Küçük Bayan Mucit, arkadaşları için de onların karakterlerine ve yaşam tarzlarına uygun icatlar yapıyor. Mesela Küçük Bayan Delidolu için yerde deli dolu izler bırakan bir yol çizgi makinesi, Bay Geveze için carcar-laklak şapkası ve Bay Pisboğaz için abur cubur deposu bir sırt çantası tasarlıyor. Arkadaşı Bay Kaba'nın doğum günü için bir hediye tasarlaması gerektiğinde ise ne yapacağını şaşırıyor. Bir süre Bay Kaba'yı gözlemledikten sonra onun için de harika bir doğum günü hediyesi tasarlamayı başarıyor. Küçük Bayan Mucit'in özel olarak tasarladığı bu ilginç hediye, Bay Kaba'nın etrafındaki herkesi inciten kaba iletişim tarzını tamamen değiştirmesini sağlıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Küçük Bayan Mucit adlı çocuk kitabının 1971 yılından beri yayımlanan "Küçük Bay ve Bayanlar Serisi"nde yer aldığını biliyor muydunuz? Özgün dili İngilizce ve orijinal adı "Little Miss Inventor" olan çocuk kitabı ilk kez 2018 yılında yayımlanır. Fransızca, Almanca, İspanyolca ve Yunanca gibi pek çok dile çevrilen eser 2019 yılında Canan Bolel tarafından Türkçeye kazandırılır ve Doğan Çocuk aracılığıyla Türkiye'deki okurlarla buluşur. 6-8 yaş arasındaki okurlar için uygun olan çocuk kitabı, aynı zamanda bir illüstratör olan Yazar Roger Hargreaves'in çizdiği renkli resimlerle süslü 32 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Roger Hargreaves'in Küçük Bayan Mucit adlı çocuk kitabını beğendiyseniz aynı serideki Bay KomikKüçük Bayan CesurBay TembelKüçük Bayan YardımseverBay Pasaklı ve Küçük Bayan Uslanmaz adlı eserlere de göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.