idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Yanlışlıkla çıkılan bir uzay macerası ne kadar eğlenceli olabilir ki? Eğer uzay macerasına çıkan kişiler birbirinden komik karakterlere sahipse uzayın derinliklerinde bile kimsenin tahmin edemeyeceği kadar eğlenceli anlar yaşamak mümkün! Roger Hargreaves'in yazdığı Küçük Bay ve Bayanlar - Uzay Macerası adlı eser de tam olarak böyle bir uzay macerasını konu alıyor. Dilerseniz gelin, bu bilgi ve neşe dolu macerayı daha detaylı inceleyelim.

 

"Küçük Bay ve Bayanlar - Uzay Macerası" adlı kitap, çocukların gelişim sürecine nasıl katkı sağlar?

Küçük Bay ve Bayanlar - Uzay Macerası, Uzay Merkezi'nde tur rehberi olarak çalışmaya başlayan Bay Yanlış'ın arkadaşlarıyla yaşadığı macerayı konu alıyor. Arkadaşlarına uzay merkezini gezdiren Bay Yanlış'ın yaptığı büyük hata, onları eğlenceli bir maceraya sürüklüyor. Hikâye boyunca Bay Yanlış'a Küçük Bayan Bilge, Bay Dertli, Bay Pisboğaz, Bay Altüst, Bay Kocaburun, Bay Tembel, Bay Sihir, Bay Zıpzıp, Bay Küçük, Bay Güçlü ve Kaptan Kaslıkol gibi karakterler eşlik ediyor. Her biri farklı özelliklere sahip olan ve adlarını da en baskın özelliklerinden alan karakterler, birbirinden komik sözleri ve davranışlarıyla okurları güldürmeyi başarıyor. Hikâyede hem iyi hem kötü özelliklere sahip karakterlere yer veren yazar; cesaret, tembellik, hoşgörü, meraklılık ve fedakârlık gibi konuları bir arada işliyor. Farklılıklara saygı duymanın önemini ve dostların birbirini olduğu gibi kabul etmesi gerektiğini eğlenceli bir üslupla anlatıyor. Neredeyse tamamı uzayda geçen hikâye, okurlarına uzayla ilgili pek çok bilgi de veriyor. Bu bilgiler, uzayda yer çekiminin olmamasından meteor yağmurlarının ne kadar tehlikeli olabileceğine kadar uzanıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Küçük Bay ve Bayanlar - Uzay Macerası adlı çocuk kitabının özgün dilinin İngilizce olduğunu biliyor muydunuz? Orijinal adı "Mr. Man Adventure in Space" olan eser ilk kez 2017 yılında yayımlanır. Canan Bolel tarafından Türkçeye çevrilen çocuk kitabı 2022 yılında Doğan Çocuk aracılığıyla Türkiye'deki okurların beğenisine sunulur. 3-5 yaş arasındaki okurlara hitap eden eser rengârenk resimlerle süslü 32 sayfadan oluşur. Aynı zamanda bir illüstratör olan yazarın kaleminden çıkan çizimler hikâyeyi çok daha eğlenceli hâle getirir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Küçük Bay ve Bayanlar - Uzay Macerası adlı çocuk kitabını sevdiyseniz yazarın aynı serideki Küçük Bay ve Bayanlar - Su Altı MacerasıKüçük Bay ve Bayanlar - Orman MacerasıKüçük Bay ve Bayanlar - Dinozor Macerası ve Küçük Bay ve Bayanlar - Japonya Macerası adlı diğer eserlerini de inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.