idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (5)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (21)
  • Soru ve Cevap (0)

Günışığı Kitaplığı Kraliçeyi Kurtarmak - Vladimir Tumanov

Matematik bilmeceleriyle örülen gizemli bir maceraya konuk olmaya ne dersiniz? Öyleyse Rus asıllı Kanadalı yazar Vladimir Tumanov'un kaleme aldığı fantastik kurgulu "Kraliçeyi Kurtarmak" adlı çocuk romanının sayfaları arasında kaybolmaya hazır olun! Bir yandan iyilik, kötülük, dostluk ve ön yargılar hakkında düşündüren; diğer yandan eğlendirerek öğreten bu eşsiz kitabı, elinizden bırakamayacaksınız! Gelin, tek solukta okuyacağınız kitabın içeriğine kısaca değinelim.

 

"Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitabı neden okumalısınız?

8-14 yaş arası okurlara hitap eden "Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitap, Aleks ile arkadaşları Sam ve Vanessa'nın sıra dışı macerasını konu alıyor. Üç arkadaşın dostluklarını güçlendiren ve ön yargılarını yıkarak matematiği sevmelerini sağlayan sürükleyici macera; Aleks'in sihirli bir kalem bulmasıyla başlıyor. Sihirli kalemin ardından ortaya çıkan gizemli kitap ile serüvene Kral Rechner ve Zümrüt Kraliçe Jayden da katılıyor. Fantastik kurgusuyla küçük okurları âdeta içine çeken kitap, toplam 176 sayfa ve 12 bölümden oluşuyor. Çocuklara dostluğun kıymetini öğretip bir hedef uğrunda çabalamanın önemini gösterirken yetişkinlerin zihninde de farklı ufuklar açıyor. Yazar, matematik bilmeceleriyle okurları oyunun içine dahil ederken problemlerin çözümüyle de akıllarda oluşabilecek tüm soru işaretlerini gideriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

"Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitabın, Vladimir Tumanov'un ilk çocuk kitabı olduğunu ve eserini oğlu Aleks'e matematiği sevdirmek amacıyla kaleme aldığını biliyor muydunuz? Güçlü bir anlatım diline sahip yazar, "Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitabıyla sadece kendi çocuğuna değil; dünyanın dört bir yanındaki pek çok çocuğa da matematiği sevdirmeyi başarır. 2004 - 2022 yılları arasında Türkiye'de 161 kez basılan kitap, çocukların yanı sıra ebeveynlerin ve öğretmenlerin de beğenisini kazanır. Çek Cumhuriyeti, Malezya, Rusya ve Makedonya başta olmak üzere pek çok ülkede aynı anda yayımlanan "Kraliçeyi Kurtarmak" adlı eser; özellikle Kanada'daki öğretmenlerin matematik derslerinde yararlandığı kitaplar arasında yer alır. Özgün adı "Jayden's Rescue" olan ve Türkiye'de ilk olarak 2004 yılında okurla buluşan kitap; Mine Kazmaoğlu'nun çevirisiyle Türkçeye kazandırılır ve aynı yıl Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlanır. Türkçe yayın editörlüğünü Müren Beykan'ın yaptığı, kapak tasarımını ise Ayla Yıldız'ın üstlendiği kitap; Sadi Güran'ın çizimleriyle çok daha eğlenceli bir hâl alır. Eserin başında yer alan "Yabancı Adların Okunuşu" başlıklı özel kısım sayesinde kitap, okumayı çok daha kolay ve keyifli bir hâle getirir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

"Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitabı sevdiyseniz yazarın ilk kez Türkçe olarak yayımlanan "Haritada Kaybolmak" ve "Suda Kaybolmak" adlı kitaplarını da beğenebilirsiniz. Gizemli Haritalar Dizisi'ni oluşturan bu iki kitapla coğrafya bilgilerinizi tazeleyebilir ve iklim krizi hakkında bilinç kazanabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Vladimir Tumanov
Yayın Editörü:Müren Beykan
Resimleyen:Sadi Güran
Çevirmen:Mine Kazmaoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.