idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (20)
  • Soru ve Cevap (0)

Binlerce yıllık evrenin ve yaşamın sırrını keşfetmeye hazır mısınız? Bilim insanı ve yazar Carl Sagan'ın dünya çapında ses getiren eseri "Kozmos", insan aklının tüm noktalarına değiniyor ve içinde varlığımızı sürdürdüğümüz evrenin sonsuzluğunu edebî bir coşku ile kaleme alıyor. Bilim insanının akıcı bir dil ve yalın bir üslupla yazdığı eser; evrenin dününü, bugününü ve geleceğini merak eden her okur için çarpıcı bir yapıt niteliği taşıyor. Gelin; bilimsel konuların, toplumun her düzeyinden okuyucu için son derece açık ve anlaşılır bir şekilde ele alındığı Kozmos'un nasıl bu denli popüler bir eser hâlini aldığına bir bakalım.

 

"Kozmos" adlı eseri neden okumalısınız?

"Kozmos", evrenin olağanüstülüğünü ele alarak onun 15 milyar yıllık evrimini edebî bir coşku içinde oldukça anlaşılır ve yalın bir dille okuyucuya aktarıyor. 384 sayfalık eserde antropoloji, evren bilimi, astronomi, biyoloji gibi farklı alanlara yer veriliyor ve tüm bunların çağlar boyunca yaşadığı gelişim aktarılıyor. Carl Sagan, "Kozmos" isimli eserde uygarlıkların ve bilimin gelişimini irdelerken düne, bugüne ve geleceğe dair felsefi çıkarımlarda da bulunuyor. Sagan'ın akıcı üslubu, karmaşık bilimsel konuların rahatlıkla anlaşılabilmesini ve her kesimden okuyucuya ulaşabilmesini sağlıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Pulitzer ödüllü astronom Carl Sagan tarafından 1980 yılında yazılan "Kozmos" adlı eserin, New York Times Çok Satanlar Listesi'nde 70 hafta kalarak o dönemin en çok satılan bilim kitabı olma başarısı gösterdiğini biliyor muydunuz? Carl Sagan, televizyonun iyi bir öğretme aracı olduğu fikrine sahipti ve bu doğrultuda kitabı Kozmos ile aynı isme sahip bir televizyon programı da planladı. Toplamda 13 görselleştirilmiş bölüm, kitapla birbirlerini tamamlayacak şekilde geliştirildi ve "Kosmos", dünya çapında popülerlik kazanan bir yapım hâlini aldı. Eser; yayınlanmasından kısa bir zaman sonra televizyon programının da etkisiyle İngilizce dilinde kaleme alınmış, tüm zamanların en çok satılan bilim kitabı olmayı başardı. "Kozmos" adlı kitabın yakaladığı başarı, Carl Sagan'ın hem ünlü hem zengin bir bilim insanı ve yazar olmasını sağladı.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

"Kozmos", dünyanın en popüler bilim kitaplarından olmayı başardıktan sonra Carl Sagan, 1994 yılında "Soluk Mavi Nokta" isimli bir devam kitabı yazdı. Dilerseniz "Kozmos"u okuduktan sonra bu esere de göz atabilirsiniz. Yazarın "Tanrı'nın Kapısını Çalan Bilim", "Kuyrukluyıldız", "Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı", "Mesaj", "Dünya'dan Fısıltılar", "Milyarlarca ve Milyarlarca", "Kozmik Bağlantı" ve "Nükleer Kış" isimli eserlerini de inceleyebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Carl Sagan
Çevirmen:Reşit Aşçıoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.