idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (44)
  • Soru ve Cevap (0)

Travmalara maruz kalmış çocukların beyinlerinde nasıl bir hasar oluşur? Peki, beyinde oluşan hasar nasıl iyileştirilebilir öğrenmek ister miydiniz? İşte Maia Szalavitz ve Bruce D. Perry’nin yazmış oldukları bu kitap, çocukların zorlu yaşam koşullarında yaşadıkları travmalardan nasıl etkilenebileceklerini ve aldıkları hasarların nasıl onarılabileceğini ele alır. Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk; genellikle çocukların bakımıyla ilgilenen, çocukların hayatında etki yaratabilecek kişiler tarafından okunursa sağlıklı bireyler yetiştirebilmek adına faydalı olur. Anlaşılır dili ve bilgilendirici içeriğiyle bu kitabı baştan sona dikkatlice ve notlar alarak okuyacağınızdan eminiz! Gelin, pek çok değerli bilgi edineceğinizi düşündüğümüz bu romanın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk" adlı kitabı neden okumalısınız?

Gazeteci Maia Szalavitz ve Psikiyatrist Bruce D. Perry’nin yazmış olduğu Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk adlı kitap, Dr. Perry’nin karşılaştığı travma vakalarından yola çıkılarak kaleme alınıyor. Kitapta vakaları bilimsel açıdan inceleyen yazar, travmaların çocukların beyninde yol açtığı sorunları akıcı ve sade bir dille, herkesin anlayabileceği gibi aktarıyor. Toplamda 456 sayfadan oluşan kitap, içerisinde 10 farklı çocuğa ait yaşanmış olayları barındırıyor. Ayrıca kitap, ilgi çekici adını bu vakalardan birinde yaşanan olaydan alıyor. Bu kitap içerisindeki travma yaşamış her çocuk, öncesinde sadece ilaç kullandığı için tedavilerden verim alamıyor. Ancak çocukların yolları Dr. Perry ile kesişince geçmişte yaşadıklarına, yetiştirilme tarzlarına ve ailelerine bakıp çocuklara bilimsel bir tedavi yöntemi uygulanıyor. Böylelikle Dr. Perry onlara bir umut ışığı oluyor. Herkesin rahatça okuyabileceği bu kitap özellikle insan ilişkilerinin travmalar üzerindeki etkisinin nasıl mucizeler yaratabileceğini insanlara gösteriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabının pek çok alanda ders kitabı niteliğinde okutulduğunu biliyor muydunuz? Bilim Yazarı Maia Szalavitz’in telefon görüşmelerinden birinde Bruce D. Perry’e “Bir kitap yazmalısınız!” demesiyle bu kitap ortaya çıkar. Ufuk açıcı içeriği sayesinde psikoloji, sosyoloji ve kriminoloji gibi alanların derslerinde okutulur. Orijinal dili İngilizce olan kitabın asıl adı "The Boy Who Was Raised As A Dog: What Traumatized Children Can Teach Us About Loss". Eser özgün dilinde ilk defa 2007 yılında yayımlanır. Kitap daha sonra 2017 yılında Belgin Selen Haktanır tarafından Türkçeye çevrilerek Türk okurlarla buluşur. İki yazarın birlikte çıkardığı bu kitap pek çok okuru etkilemeyi ve bilgilendirmeyi başarır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Dilerseniz Davranış Bilimleri Profesörü Bruce D. Perry ve Gazeteci Maia Szalavitz tarafından kaleme alınan Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk adlı kitabı okuduktan sonra, yazarların birlikte yazdıkları bir diğer kitap olan Sevmek İçin Doğarız isimli kitaba da göz atabilirsiniz. Bunun dışında psikoloji ile ilgileniyorsanız Anne’nin Duygusal Yokluğu kitabını da sizler için önerebiliriz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Bruce D. Perry,Maia Szalavitz
Çevirmen:Belgin Selen Haktanır

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.