3,5/5 - 198 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,6 TL
24,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 21 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 22 Ağustos
Standart Teslimat : 23 Ağustos - 25 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Yazılmış en iyi bilimkurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu. -Margaret Atwood
Öyle bir eser ki, hakkında ne söylesem eksik kalır. -Neil Gaiman
Hugo En İyi Roman Ödülü
Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü
Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun iyi edebiyat da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazar. Yayımlandığı anda klasikleşen, distopya edebiyatının dört temel kitabından biri olan Fahrenheit 451 ise bir yirminci yüzyıl başyapıtı.
Guy Montag bir itfaiyeciydi. Televizyonun hüküm sürdüğü bu dünyada kitaplar ise yok olmak üzereydi zira itfaiyeciler yangın söndürmek yerine ortalığı ateşe veriyordu. Montag'ın işi ise yasadışı olanların en tehlikelisini yakmaktı: Kitapları.
Montag yaptığı işi tek bir gün dahi sorgulamamıştı ve tüm gününü televizyonla kaplı odalarda geçiren eşi Mildred'la beraber yaşıyordu. Ancak yeni komşusu Clarisse'le tanışmasıyla tüm hayatı değişti. Kitapların değerini kavramaya başlayan Montag artık tüm bildiklerini sorgulayacaktı.
İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı? Gerçeklerin farkına vardıktan sonra bu karanlık toplumda artık yaşanabilir miydi?
Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya aday.
Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey eksik. Etrafa bakındım. Ortadan kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on-on iki yıldır yaktığım kitaplardı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Düzeltmen: Alican Saygı Ortanca

Hazırlayan: Yankı Enki

Grafiker: Matt Owen

 

 

Puanlamalar

%42,4
%26,3
%12,6
%8,6
%10,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.08.2019

Fahrenheit 451

"Hepimiz tarihin,edebiyatın ve uluslararası hukukun bölük pörçük parçalarayız."
Okunabilir,kitap tam film tadında yazılmış.Ünlüğü açısından kitap bence biraz fazla abartılmış.

31.07.2019

farklı!

İlk defa bilim kurgu okudum. Kitabı okurken biraz sıkıldım ancak bittikten sonra uzun süre aklımda kaldı.

25.07.2019

Gerek var mı ?

12. sınıf olduğum bu sene herkesin elinde görüp arkadaşımdan ödünç alarak okuduğum ve beni hüsrana uğratanlardan biri. Türünde öncülerden olması dışında pek bir özelliğini göremediğim devrelerine nazaran "basit" bir roman. Bu kitaba harcanacak vakit yerine Huxley'in Yeni Dünyası ve George Orwell'ın 1984'ü irdelenerek okunabilir

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız