4/5 - 15 Kişi Yorum Yap
9,75 TL
15,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Nisan
Standart Teslimat : 09 - 11 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Dorian Gray son derece yakışıklı genç bir adamdır. Arkadaşı ressam Basil Hallward, genç adamın güzelliğinden öylesine etkilenir ki bir portresini yapar. Ressamın evinde hedonist Lord Henry’ yle tanışan Dorian, bu yeni dostunun gençlik ve haz üzerine düşüncelerinden çok etkilenir; hayattaki en önemli şeyin güzellik olduğuna inanan genç adam, portresini kıskanmaya başlayınca, kendisinin yerine onun yaşlanmasını diler.

Oscar Wilde’ın tek romanı Dorian Gray’in Portresi 1891’de yayımlandığında, Victoria döneminin ikiyüzlü ahlak anlayışının kurbanı olarak eleştirmenlerin ağır eleştirilerine uğradı. Wilde ise ısrarla, sanatın özünde ahlakdışının olduğunu vurguladı ve herkesin Dorian Gray’de kendi günahını göreceğini tekrarladı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%60
%26,7
%0
%6,7
%6,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.08.2019

Dorian Gray'in Portresi

Güzellğin canavara dönüşmesi

28.03.2019

Elif

Varolan iyilik ve kötülük, güzellik ve çirkinlik algıları üzerine de oldukça düşündürücü. Mesela; Dorian Gray'e sürekli olarak kusursuz bir güzelliğe sahip olduğu ve bu nedenle asla kötü biri olamayacağının söylenmesi gibi. Algılarımızda iyilik ve güzelliğin, kötülük ve çirkinliğin eşleşmiş olduğu çok iyi gösterilmiş.Romanın en etkileyici ismi benim için kesinlikle Lord Henry. Oldukça zeki ve rahatlıkla insanları etkisi altına alabilen, fikirlerine kesinlikle katılmadığım ama her nasılsa her cümlesiyle beni etkileyen biriydi.Okuduğum en derin kitaplardan biriydi. Uzun süre etkisinden çıkabileceğimi de sanmıyorum. Bu roman için ne söylense yetersiz kalır gibi geliyor. Okurken Dorian Gray'in ruhunun değişimini görebilmek, yaptığı kötülükleri zihninde haklı çıkarmaya çalışmasını, pişmanlığını okumak inanılmazdı.

17.02.2019

değişim etkenleri

olduğumuz kişinin öngöremediği bir başkalaşım haliyle tanımadığımız bir insana evrilme yolculuğumuzun anlatıldığı nkitap, hepimizin.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız