3,5/5 - 15 Kişi Yorum Yap
17,4 TL
29,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 25 - 27 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz bir mağazanın ortasında öfke nöbeti geçiriyor. Anaokuluna giden çocuğunuz giyinmeyi reddediyor. Beşinci sınıf öğrencisi olan çocuğunuz arkadaşlarıyla bahçede oynamak yerine bir bankta oturmuş ağlıyor. Çocuklar sanki anlaşmış gibi anne-babalarının hayatlarını çekilmez hale getirmek zorundalar mı? Elbette hayır – size çıkış noktasını söyleyecek tek şey onların gelişen beyinleridir.  

Alanında öncü ve son derece pratik olan bu kitapta nöro-psikiyatrist Daniel J. Siegel ve aile danışmanı Tina Payne Bryson, çocuk beyninin nasıl bağlantılar kurduğu ve olgunlaştığı ile ilgili yeni bilimsel veriler ışığında çöküş ve çileden çıkma hallerinin gizemini çözüyorlar. Karar verme ve dengeyi korumadan sorumlu olan “beynin üst katı”, yirmili yaşların ortalarına kadar gelişmeye devam eder. Özellikle küçük yaştaki çocuklarda sağ beyin ve onun duyguları, sol beynin mantığına hükmetmeye eğilimlidir. Çocuklarınızın kontrolden çıkması ya da öyle hissetmesi boşuna değil. Bu buluşları her gün uygulayarak bir taşkınlığı, kavgayı ya da korkuyu, çocuğunuzun beyni ile bağlantı kurabilmek ve hayati gelişimine katkıda bulunabilmek için bir fırsata dönüştürebilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%33,3
%20
%40
%0
%6,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.11.2019

Eğitimci ya da ebeveyn

Çocuğunuz varsa ve çocuk gelişimiyle ilgileniyorsanız, onun beyninin nasıl çalıştığını bilmek, sizi daha rahat bir rehberlik alanına getirmekle birlikte çocuğunuzun her yönden daha iyi bir birey olmasını sağlayacak.  Ergenler için olanı da var. Göz atmasınız.

27.11.2019

okunmalı

Yeni bir referans penceresi açıyor. hem çocuklara hem de yetişkinlere bu alanda yeni bir bakış açısı kazandıracak ve anlayış kazandıracak diye düşünüyorum.

02.11.2019

Çok güzel, eğitici bir kitap

Bütün ebeveynlerin, öğretmenlerin, hayatında çocuk olan herkesin okuması gereken bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız