idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

UZAK DOĞU’NUN DOĞAN GÜNEŞİ…
“Japonya gibi antik ve karmaşık bir coğrafyanın ‘kısa’ tarihini anlatmak hiç de kolay değil… Neyse ki okurlar, Jonathan Clements’in usta ellerindeler. Clements keskin zekâsı, yerinde araştırmaları ve akıcı üslubuyla Japonya’nın tarihini capcanlı hale getiriyor.” – Frederik L. Schodt, yazar

Samurayların, shogunların ve mistik güçlerin ülkesi, Japonya…

Batıya ilk kez Marco Polo günlükleriyle tanıtılan Japonya, korkunç Kamikaze fırtınalarınca savunulan ve ilahi bir hükümdarca yönetilen uzaklardaki efsanevi ülkeydi. İpek Yolu’nun son noktası, bilinen dünyanın en uzak ucu, Avrupalı sanatçılar için gerçek bir ilham kaynağı ve Uzak Doğu’nun gizemlerinin kalıcı sembolüydü. Şimdilerde ise küresel endüstrinin güç merkezi, popüler kültürün bağlantı noktası ve endüstri sonrası dönemin çöküşünün habercisi haline geldi.

Japonya; muasır medeniyetlerden biri olsa da antik geleneklerine bağlı, ileri demokrasiye sahip olsa da bir imparator tarafından yönetilen ve çok tehlikeli volkanların üzerindeki güvenli bir toplum olarak tam bir paradokslar ülkesi. Her ne kadar ileri teknolojisi ve aşırı kalabalık şehirleriyle tanınsa da ülkenin üçte birini ıssız ormanlar ve dağlar oluşturuyor. 

Yazar Clements, Japonya’nın dünü, bugünü ve yarını arasındaki bağlantıyı zekice ve nüktedanlıkla kuruyor ve geniş ama detaylı bir anlatıyla bu paradokslar ülkesini gözler önüne seriyor. Japonya’nın tarihöncesi çağlarından Tanrı Kralına, shogunlar arası kan davalarından Moğol istilasına, Çin’i işgalinden Pearl Harbor’a ve nihayetinde modern dünyanın beyaz yakası haline gelişinden animelerin yükselişine kadar geçen binlerce yılı kapsayan bu eserle, Japonya’ya dair aklınıza takılan pek çok soruya yanıt bulacaksınız.

Jonathan Clements’in, görsellerle desteklenen sürükleyici anlatımıyla Japon adalarından balta girmemiş ormanlarına, Kamakura’nın Budist tapınaklarından Tokyo’nun ışıltılı sokaklarına, Akihabara’nın anime merkezinden samurayların şehri Aizuwakamatsu’ya büyüleyici bir yolculuğa çıkacaksınız. Kısa Japonya Tarihi, Uzak Doğu ve Japonya’ya ilgi duyan herkes için keyifli bir giriş kitabı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.