idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
Türk demokrasi tarihinin ilk tartışmalarından biri 111 yıl sonra ilk defa yayında.
 
Değişmeyen tek sorunun, ‘‘Kime rey verelim?’’in ilk kez gündeme geldiği 1912 Seçimleri, özellikle Türk Demokrasi Tarihi nazarında bakıldığında günümüzdeki birçok sorunun ‘‘ilkler’’ini teşkil etmektedir. Pervasız propagandaların, kutuplaşmanın ve neticesinde ortaya çıkan fanatik tavrın ilk kez deneyimlendiği 1912, bugüne kadar mebusların gözünden ele alınmış ve bir kalıp içerisinde tutulmuştur: ‘‘İttihatçıların halkı baskıladığı, taşlı sopalı seçimler’’... Buna karşın halkın düşünceleri nelerdir? Halkın arasında eline ‘‘taş ve sopalar’’ı alan hiç kimse yok mudur? İtilafçılar halkla bu kadar mı ‘‘iç içe’’ bir haldedirler de halk ile beraber baskılanmaktadırlar? İşte bütün bu sorular, ‘‘makro’’dan ziyade ‘‘mikro’’ya yönelinerek, her tarafın ‘‘kendi’’ iddialarından hareketle bu eserde tekrardan tartışılmıştır. Hatibzade Ayetullah’ın İttihatçı yaklaşımıyla başlayan eser, Rıza Nur ve Rıza Tevfik Beylerin İtilafçı eleştirilerini, Kozmidi ve Boşo Efendilerin sert tutumlarını, Şehbenderzade Filibeli Ahmed Hilmi’nin ve Hikmet Gazetesi’nin yer yer alaycı lakin tarafsız tavrını gözler önüne ‘‘tekrardan’’ sermiştir. Kısacası eser, seçilenlerin değil, seçenlerin gözünden bir objektif sunarak geçmişten günümüze içinde bulunduğumuz toprakların ‘‘özeleştiri’’sini yapmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.