idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Yetiştirilme tarzınızın sizi nasıl şekillendirdiğini öğrenmek ister misiniz? Öyleyse sizi çocukken hissettiklerinizle yüzleştireceğini düşündüğümüz Keşke Anne Babam Da Okusaydı Dediğiniz Kitap – Siz Okuduğunuz İçin Çocuklarınız Çok Sevinecek adlı kitapla tanıştıralım! Ünlü Psikoterapist Philippa Perry tarafından yazılan eser, özellikle ebeveynlere hitap eden ancak ebeveyn olmayı planlayan okurların yollarına da ışık tutan bir başvuru kitabı. Çocuğunuzun duygularını anlamayı ve onunla nasıl bağ kurabileceğinizi ele alan eser, sade dili ve okuyucuyu meraklandıran anlatımı ile dikkat çekiyor. Gelin, ebeveynlik konusunda size farklı bir bakış açısı sunan bu kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Keşke Anne Babam Da Okusaydı Dediğiniz Kitap – Siz Okuduğunuz İçin Çocuklarınız Çok Sevinecek" adlı kitabı neden okumalısınız?

En etkili ilişkilerin ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişkiler olduğu görüşünden yola çıkan Keşke Anne Babam Da Okusaydı Dediğiniz Kitap – Siz Okuduğunuz İçin Çocuklarınız Çok Sevinecek adlı eserde ebeveyn çocuk ilişkisinin nasıl olduğu irdeleniyor. Kitapta anne baba ile çocuk arasında kurulması gereken sağlam bağın önüne nelerin geçtiği ve bu bağı nelerin geliştirebileceği ele alınıyor. Yazara göre ebeveynler ile çocuklar arasındaki güçlü ve sevgi dolu bağın temelleri, bebeklikten itibaren atılmaya başlanıyor. Bu dönemde kurulan nitelikli aile bağları sayesinde çocukların iyi bir zihinsel sağlığa sahip olma şansları da artırılabiliyor. Kitap, bir çocuğun büyüme aşamasında iletişimin önemini vurgularken farklı iletişim teknikleri uygulamanın yaratacağı pozitif etkiyi ortaya koyuyor. Yazar kitap boyunca bir yandan sorun tespitleri yaparken bir yandan pratik uygulama önerilerinde bulunuyor. Toplam altı bölümden oluşan kitapta ek olarak genel bir “Okuma/Dinleme/İzleme Listesi” paylaşılarak okura alternatif kaynak önerileri sunuluyor. Ebeveyn olmayı planlıyor ya da ebeveyn-çocuk arasındaki iletişimin nasıl olması gerektiğini merak ediyorsanız bu kitap tam size göre!

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

Yazar Philippa Perry çocuk sahibi olmaya karar verdiği dönemde ünlü Amerikalı Psikoterapist Robert Firestone’un Compassionate Childrearing adlı kitabını okur ve bu kitaptan çok etkilenerek Keşke Anne Babam Da Okusaydı Dediğiniz Kitap – Siz Okuduğunuz İçin Çocuklarınız Çok Sevinecek adlı eseri kaleme alır. Orijinal dili İngilizce olan kitabın asıl adı "The Book You Wish Your Parents Had Read: And Your Children Will Be Glad That You Did". Özgün dilinde ilk defa 2019 yılında yayımlanan kitap, Türkiye’de Güldehan Aysan'ın çevirisiyle 2020 yılında okurlara sunulur. Yoğun ilgiyle karşılaşan kitap hızlıca The Sunday Times'ın en çok satanlar listesinde yerini alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Keşke Anne Babam Da Okusaydı Dediğiniz Kitap – Siz Okuduğunuz İçin Çocuklarınız Çok Sevinecek adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz Alice Miller tarafından yazılan Yetenekli Çocuğun Dramı ya da Doğan Cüceloğlu’nun kaleme aldığı Başarıya Götüren Aile isimli ebeveyn ve çocuk ilişkisini konu edinen eserlere göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Philippa Perry
Çevirmen:Güldehan Aysan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.