idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Tarihçiler ve sosyal bilimciler arasında Avrupa’nın xix. yüzyıldan beri ekonomik büyüme hususunda diğer tüm kıtaları geride bıraktığı. bugün ise birkaç kıtanın ona yetinmek üzere olduğuna dair genel bir kabul vardır.
Avrupa’nın bu üstünlüğü ne zaman elde etmeye başladığı ise 'büyük tartılmanın konusudur.
Avrupa'nın klasik zamanlardan beri üstün olduğu düşüncesinin dayanaklarını. Klasik dönemi takip eden feodalizmi ve ardından kapitalizm. modernleşme ve sanayileşme süreci erini: geçişi ele alan jackgoody. bu geçiş döneminin ve dolayısıyla üstünlüğün ne zaman başladığını ve sebeplerini irdeliyor.
Kapitalizm. modernleşme ve sanayileşmenin kökenleri ile ilgili tartışmaların durumunu gözden geçiren yazar. literatürde sunulan t um açıklamaların sorgulamaya muhtaç olduğunu belirtiyor. Özellikle de batili yorumcuların. insanlık tarihinin gelişiminde batı'ya atfettikleri biricikliği ve belirleyici rolü sorguluyor. Avrasya. Hindistan. Çin ve Afrika gibi batı dışı coğrafyada hem arşiv. hem de alan araştırması yapan yazar: Avrupa’nın geçmişteki ve halihazırdaki sorunlarına. Entelektüel ve kişisel yaşamları batıya ve batının sözlü ve yazılı kaynaklarına bağlı olanlarınkinden daha farklı bir bakış ve alternatif bir kurgu sunuyor.Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Küre Yayınları

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.