idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Külli Kudret dediğimiz Alemlerin Rabbi, Kuran'da: 'O, evveldir ve ahirdir' şeklinde ifadeleri ediliyor. (Hadid, 3)
Bu ifadelere göre: 'Elest-ü Bezmi'den yani başlangıcı ve sonu belli olmayan zamandan beri var olan bu Külli Kudrete biz, Alemlerin Rabbi' diyoruz.
Bir kutsi hadiste ise Alemlerin Rabbi: 'küntü kenzen mahiyen feahbebtü en urefe fe'halaktel halk-a li urefe' diyor. Bunun anlamı:
'Ben gizli bir hazine idim, yani her çeşit suretten ari, salt bir Zat idim. Görünmeyi arzu ettim de bütün yaratıklarla birleşip, bilinmem için zuhura geldim.'
Kutsi hadisteki ifadelere göre, Alemlerin Rabbi: Şeffaf ve latif, kudret kandilinde balkıyan bir 'nur' halindedir.
Hadiste, 'bilinmez için zuhur geldim' diyor. Yani görünmez alandan çıkıp görünür hale geldiğini söylüyor. Şeffaf ve latif, kudret kudret kandilinde balkıyan bir 'nur' halindeki Alemlerin Rabbinin görünür hale gelebilmesi için, sıfatı ve fiilleri olması gerekiyor. Bunun için de Yunus'un, dediği gibi, 'ete kemiğe büründü' ve halden hale geçerek, tüm canlı varlıklar da görünür hale geldi.
Kuran:da: 'Şüphesiz sizin Rabbinin, gökleri ve yeri altı günde yaratmıştır' ifadeleri yer alıyor. (Araf 54)
Bilim dünyasının 'Büyük Patlama' dediği oluşumla kainatın var oluşu ve Alemlerin Rabbi, ilk insanı ve tüm canlıları, nasıl var etti? Peki bunlar, nasıl, nerede ve ne zaman oldu? Tüm bunları ve bunlara benzer merak ettiğiniz soruların cevaplarını gördüğünüz bu kitapta bulacaksınız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.