idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
Sepette %50 İndirim Sadece idefix satıcısında geçerlidir.
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Değerli yazar Fernand Pessoa'nın kendi kişiliğini, düşüncelerini ve yaşamını kısa ama bir o kadar da yoğun bir eserle öğrenmek ister misiniz? Cevabınız "Evet!" ise yazarın farklı anlatımıyla tanışmaya hazırsınız. Gelin, yazarın felsefi bir bakış açısıyla kaleme aldığı Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi adlı eserinin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Fernand Pessoa, Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi'de çok sayıda karaktere bürünerek geçmişten bu yana içine attığı duygu ve düşüncelerini dile getiriyor. Kitap özgürlük, yalnızlık ve yazarın kendinde doğru gördüğü düşünceler ekseninde dönüyor. Bu konuları felsefi bir bakış açısıyla sorgulayan yazar, sözcüklere yeni anlamlar yükleyerek okurlar için yeni keşiflere olanak sağlıyor. İçine attığı acılarını ve kederlerini kelimeleri profesyonelce kullanarak sanatsal bir üslupla dile getiriyor. Eseri keyifli hâle getiren dil ve anlatım özellikleri, aynı zamanda okuru detaylı düşüncelere ve sorgulamalara yönlendiriyor. Bu açıdan bireyin fikir dünyasını geliştirmesinde oldukça yararlı bir eser olmak özelliği taşıyor. Yazarın düşüncelerini sohbet havasında aktardığı bu eseri faydalı bulacağınızı ve keyif alarak okuyacağınızı düşünüyoruz. Siz de yazarın okura benliğini sorgulamanın yolunu kendisi üzerinden gösterdiği bu kitaba bir şans verebilir, faydalanmasını istediğiniz dostlarınıza hediye edebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

1888 doğumlu Fernand Pessoa'nun Portekiz modernleşmesinin öncülerinden biri olduğunu fikirlerinin oluşmasını Milton, Mary Shelley, Keats, Poe, Byron, Whitman, Shakespeare ve Baudelaire gibi isimlerin etkilediğini biliyor muydunuz? Peki, Portekiz tarihini okültist ve simgesel bir üslupla ifade ettiği şiirinin ödül aldığını biliyor muydunuz? Şiir, deneme, eleştiri, felsefe ve roman türünde eserler veren Fernand Pessoa, 1913 yılında fütürist harekette yer almayı tercih eder. Böylece Sá-Carneiro ile birlikte Portekiz öncü edebiyatını başlatır ve "paulismo" akımını ortaya koyar. Yazılarında Alberto Caeiro, Alvaro de Campos, Ricardo Reis, Bernardo Soares isimli yazarları ve aynı zamanda kendini kurmaca metinlerin içine dâhil eder. Yazarın Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi eseri 88 sayfadan oluşur. Yılaz Şener'in çevirisini üstlendiği eser, 2020 yılında basılır. Kısa ve yalın olan eser, Destek Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Portekizli yazar Fernand Pessoa'nın 1942-1968 yıllarında yayımlanmış 8 kitabı bulunur. Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi'yi sevdiyseniz ve faydalı bulduysanız yazarın Pessoa Pessoa'yı AnlatıyorAnlamaktan YoruldumHuzursuzluğun KitabıBaşıboş Bir Yolculuktan NotlarPrensin Ölümü ve Şeytanın Saati ve Anarşist Banker ve Şeytanın Saati isimli kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Fernando Pessoa
Hazırlayan:Yılmaz Şener

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.