idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Değerli veliler, eğitimciler;

İyilikler ülkesi hikayesindeki günlük yaşamla ilgili bilgiler, örneğin arabaya binince kemerlerin bağlanması, aileyle vakit geçirme vb. çocukların zihinsel gelişimini ve hayata adaptasyonunu destekler niteliktedir.

Bunun yanında 8-9-10 grubu çocukları için dürüst ticaret yapmayı, çok çalışmayı, üretmeyi, misafirperverliği, başkalarına saygı duymayı öğretmek gibi açık ifadeler kullanılması çocukların eğlenirken öğrenmesi açısından önemli bir husustur. İyilikler Ülkesi kendi içerisinde başarılı bir kurgu ile anlatılmış güzel ve etkili bir hikâyedir. Özellikle dilinin akıcılığı, anlatımın açıklığı öykü ile başarılı bir şekilde olukça uyumlu verilmiş. Çocukların olaylar içerisinde aktif olarak yer alması, babanın iyi bir baba örneği olması, öğretmenin de bu uygunluğa bir hikâye anlatarak katılması vurguyu etkili kılmaktadır. Gezip görmenin önemi, özellikle yakın çevrenin bilinmesi gerektiği olay içerinde uyumlu bir şekilde verilmektedir. Kısa bir metin içerisinde başarılı bir şekilde metin finale getirilerek öğrencilerin veya okuyucuların meraklanması ve sonrasında sonuç açıklanarak konu bütünlüğü başarıyla sağlanmıştır. Öğrencilerin sevinçlerini kendileriyle ve çevreleriyle açıkça paylaşmaları ve olaylar içerisinde görüş ve önerilerini dile getirmeleri hikâyenin çocukların etrafında onların beklentileri doğrultusunda geçmesi oldukça yerinde tutarlı ve dengeli bir şekilde işlenmiştir. Anlatımın dili, hikâye kurgusunun dili ile iç içe ve metinde herhangi bir şekilde belirsizliğe yer vermeyecek niteliktedir. Mehmet Duru’nun çizimleri bu kurguyu oldukça başarılı bir şekilde yansıtan ögelerden oluşturulmuş.

- Pedagog Ass. Prof Dr. Ekrem Çulfa

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.