product image
Klaros Yayınları
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 144 TL = 144 TL
11 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2022
Hamur Kalitesi2. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

20’li yılların başında Devrim’in ondaki cevheri fark ederek dalında uzmanlaşması için Avrupa’ya eğitime gönderdiği bir ismin başardıkları üzerinden anlatacağız. Ayrıca bu çalışma, henüz Cumhuriyet’in ilk yıllarında kadronun genç bir eğitimcisinin 30’lu yıllar ile birlikte aldığı görev ile hem Türk eğimine hem de Türk Devrimi’ne damgasını nasıl vurduğunu ve Devrim’in 40’lı yıllardaki yönünün doğru tayin edilmesinde oynadığı rolü anlatacağız. Bir başka deyişle; Türk Devrimi’nin ilerici, devrimci kalıtına sahip çıkarak Devrimi tamamlama görevini yükümlenmiş bir aydının, hayatına ışık tutmaya çalışacağız. Aynı zamanda bu çalışmanın bir gayesi de Anadolu’da yaşamış büyük bir eğitimcinin, entelektüel anlamda hakkını vermek olacak. Bu eser, hayatı boyunca çok çalışmış ve önemli görevlerin altından kalkmış; yalnız kendi isteği ile geri planda kalmış, saklanmış bir devrimciye övgüdür. Bu devrimcinin hayatına ışık tutmak için fikirsel öncülüğünü yaptığı ve Türk Devrimi’ne damgasına vuran bir eğitim kurumunun tarihinden yola çıkacağız.
O halde şimdi dünyanın en önemli pedagoji ansiklopedisinin geniş yer ayırma gereği hissettiği, dönemin büyük eğitimcisi İsmail Hakkı Tonguç’u tanıyalım.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

144,00 TL