idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

Kronik Kitap İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? - İlber Ortaylı

Her insanın hayat dinamikleri farklı olsa da yola devam etmesi, ömrünü en güzel haliyle yaşayabilmesi için çaba göstermesi gerekir. Peki, bu yolculukta insanın hayalleri nasıl bir rol oynar? İnsan kendi hayatını bir mimar özeni ve titizliğiyle inşa edebilir mi? Geleceğine bir rota tayin ederken neleri düşünmesi, nasıl bir plan yapması gerekir? Kişinin kendi potansiyelini keşfetmesi ve merak dürtüsünün ortaya çıkması için neler yapılabilir? Türkiye'nin en önemli tarihçilerinden İlber Ortaylı, İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? adlı eserinde yaşam tecrübelerini ve tavsiyelerini okurlarına aktarıyor. Gelin, baş ucu kitabınız olmaya aday bu eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"İnsan Geleceğini Nasıl Kurar?" adlı kitabı neden okumalısınız?

İnsanı harekete geçiren en önemli duygunun ne olduğunu hiç düşündünüz mü? İlber Ortaylı, eserinde bu sorunun cevabının merak olduğuna ve merak duygusunun önemine vurgu yapıyor. Merak duygusunun kişinin yeteneklerini fark etmesini sağlayacağı anlatılıyor. Çalışmak, okumak, seyahat etmek ve zamanı planlamak; insanın hayat inşa etme sürecindeki yardımcıları arasında yer alıyor. Tüm bunları gerçekleştirirken mutluluğu da görmezden gelmemek gerekiyor. İlber Ortaylı, mutluluğun hem hak hem bir görev olduğunu ifade ediyor. Bu yolculukta zor zamanlarla karşılaştığında insan direnme gücünü ve ilhamını nasıl bulabilir? Bu noktada tarihteki önemli insanların hayatlarından etkileyici örnekler sunan İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? kitabı, yol gösterici bir nitelik taşıyor. Bilge bir insan olan Ortaylı'nın hayat tecrübeleri ve tavsiyeleri, geleceğinizi planlarken yolunuzu aydınlatacak güçlü bir ışık görevi görüyor. İlber Ortaylı'nın 288 sayfadan oluşan İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? adlı eserini severek okuyacağınızdan eminiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? adlı eserin bir kişisel gelişim kitabı olmasının yanı sıra İlber Ortaylı'nın gazeteci Yenal Bilgici'nin sorularına verdiği cevaplardan oluşan söyleşi türünde bir eser olduğunu biliyor muydunuz? Yenal Bilgici'nin değerli sorularıyla bir sohbet havasında ilerleyen eser, akıcı bir anlatıma sahip. Bilgi ve tecrübelerini okurlara aktaran akademisyen ve yazar İlber Ortaylı'nın bu kitabı, "Kendini İnşa Etmenin Yolları" alt başlığı ve Kronik Kitap etiketiyle 2022 senesinde okurla buluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Usta tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? kitabını okuduktan sonra dilerseniz yine Yenal Bilgici'nin sorularına verdiği cevaplardan oluşan söyleşi türündeki diğer eseri Bir Ömür Nasıl Yaşanır-Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler'i veya Nilgün Uysal ile söyleşi formatında yayımlanan Zaman Kaybolmaz eserini inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.