idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (5)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (12)
  • Soru ve Cevap (1)

Yapı Kredi Yayınları İnce Memed 3 - Yaşar Kemal

Çukurova'nın bereketli topraklarına, kır çiçekleriyle bezeli dağlarına doğru bir zaman yolculuğu yapmaya ne dersiniz? Kurtuluş Savaşı sonrası Cumhuriyet'in ilk yılları, ağalardan, beylerden kurtulamayan Anadolu halkının; daha özelinde Çukurova halkının zenginliğinin, yoksulluğunun, mertliğinin hikâyesine doğru bir yolculuk... Yaşar Kemal; yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen ve düzene başkaldıran, "içinde başkaldırma kurduyla doğmuş" bir insanın hikâyesini anlattığı dört kitaptan oluşan İnce Memed serisinde çok önemli toplumsal mesajlar veriyor. Serinin üçüncü kitabı olan İnce Memed 3 romanında yalnızca bir eşkıyanın hikâyesini anlatmıyor, daha ziyade bir döneme ayna tutuyor. Bulunduğunuz zamana ulaşmak için yürünen yolları merak ediyorsanız gelin, Yaşar Kemal'in büyüleyici kaleminden dökülen İnce Memed 3 romanında sizi nelerin beklediğinden daha detaylı bahsedelim.

 

"İnce Memed 3" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yaşar Kemal; Cumhuriyet'in ilk yıllarında ağaların, beylerin, toprak sahiplerinin gitgide zenginleşirken yoksullukla boğuşan halka yaptığı zulümleri anlatan İnce Memed 3 romanında ana karakter Memed'in hikâyesi temelinde yan karakterlerin hikâyesini ve iç dünyasını anlatıyor. İnce Memed 3 romanında yazar, ilk iki kitapta bahsettiği karakterlerin hikâyelerine yakından bakarak okuyucunun zihninde hikâye bütünlüğünü sağlamasına yardımcı oluyor. Yaşar Kemal, İnce Memed 3 ile okuyucuya Memed'in girdiği mücadelesinde yalnız olmadığını; arkasında onu ve mücadelesini destekleyen onlarca insan olduğunu gösteriyor. Akıcı ve sade dili ile olayları yalın bir şekilde kaleme alan Yaşar Kemal, okurken kendinizi bir anda İnce Memed'in mücadelesine destek veren Çukurova halkından biri gibi hissetmenizi sağlıyor. Yaşar Kemal'in olayları işleyişi, mekân ve karakterleri ayrıntılı ve gerçekçi bir şekilde betimlemesi okuyucuya roman okumaktan çok satırlardan fırlayan karakterleri izliyormuş gibi hissettiriyor. Yaşar Kemal, eserinde kaleminin mükemmelliğini size dağların, ormanların, çiçeklerin, yoksulluğun, ezilmişliğin ve mücadelenin kokusunu aldırarak gösteriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İnce Memed'in Yaşar Kemal'in ilk romanı olduğunu biliyor muydunuz? 1984 yılında yayımlanan bu ilk romanıyla onlarca yıl sonra bile okuyucuları kalemine hayran bıraktıran yazar, İnce Memed dörtlüsünü 32 yıllık bir zaman diliminde yazar. İnce Memed 3 romanında olduğu gibi birçok yapıtında Anadolu efsanelerine ve mitlerine değinen Yaşar Kemal, Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday gösterilen ilk Türk yazar olma unvanını taşır. Yapı Kredi Yayınları tarafından okuyucuyla buluşturulan İnce Memed 3, toplam 640 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yaşar Kemal'in İnce Memed 3 romanını beğendiyseniz dilerseniz İnce Memed dörtlüsünün son eseri olan İnce Memed 4 romanına veya yazarın Anadolu halkının yokluğa ve yoksulluğa karşı verdiği olağanüstü mücadelesini anlattığı Sarı Sıcak öykü kitabına göz atabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.