product image
Kitap Formatı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

Helenistik Dönem Felsefesi hakkında en doğru ve en geniş bilgileri bulabileceğiniz İlkçağ Felsefe Tarihi 4 adlı eser Epikürosçu, Stoacı ve Septik öğretileri derinden kavramanızı sağlıyor. Epiktetos, Kıbrıslı Zenon ve Seneca gibi ismini duyduğunuz Antik Çağ filozofları hakkında detaylı bilgileri bir arada bulabileceğiniz eser Felsefe Profesörü Ahmet Arslan tarafından kaleme alınarak okurlarla buluşuyor. Gelin, kitaplığınızın kolay ulaşılabilir bir rafında tutmak isteyeceğiniz bu kaynak eseri daha yakından tanıyalım.

 

"İlkçağ Felsefe Tarihi 4" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yazar, yılların bilgi birikimi ve deneyimiyle hazırladığı İlkçağ Felsefe Tarihi serisinin 4. cildini Helenistik dönemin filozoflarına ayırıyor. Bu filozoflar arasında Kleanthes, Kleitomakhos, Krizippos ve Panaitios gibi daha az bilinenler de yer alıyor. Prof. Ahmet Arslan eserinde yeterince incelenmemiş ve anlatılmamış bu filozoflar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmanızı sağlıyor. Epiküros, Marcus Aurelius veya Pyrrhon gibi ismi daha çok bilinen düşünürleri de farklı yönleriyle ele alarak bilgilerinizi zenginleştiriyor. Lucretius, Poseidonios, Karneades ve Anaksarkhos gibi düşünürlerin de dâhil olduğu Helenistik Dönem felsefesini ayrıntılı olarak işliyor. Üç bölümden oluşan kitabın en başında dönemin ana özellikleri anlatılıyor. Bölümlerin ilkinde Epiküros ve Epikürosçuluk başlığı yer alıyor ve yazar alt başlıklarla bu konuyu detaylandırarak işliyor. İkinci bölüm Stoacılar başlığını taşıyor ve bölüm boyunca yine pek çok alt başlıkla konu derinlemesine anlatılıyor. Yazar cildin son başlığını ise Septikler olarak sunuyor. Bu üçüncü bölümü detaylı şekilde anlattıktan sonra yazar kitabı "Tanrının varlığı ve inayetinin septik eleştirisi" alt başlığı ile bitiriyor. Eserde ilham verici sözleri ve hayat felsefeleriyle yer alan pek çok İlkçağ filozofu, Ahmet Arslan'ın derin analizleriyle yeniden gün ışığına çıkıyor ve eser bu düşünürlerin fikirlerinin zamansız olduğunu gösteriyor.

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları tarafından İlkçağ Felsefesi Tarihi, beş cilt olarak basılır. Eserin yazarı her bir cildi İlkçağ felsefesinin önemli düşünürlerine ayırır. Bu ciltte de İlkçağ'ın en çok merak edilen dönemlerinden Helenistik Dönem'in düşünce akımlarını anlatır. Bu dönemde birbirine karşıt olan felsefi akımlar ortaya çıkar. Söz gelimi, Hedonizm ve Stoacılık iki karşıt yaşam felsefesi olarak değerlendirilir. Biri hazzı ararken diğeri azla yetinmeyi seçer. Septikler ise "Her şeyden şüphe duyuyorum hatta şüphe ettiğimden bile!" şeklindeki düşünceleriyle hafızalarda yer alır. Eserin ilk baskısı 2008 yılında gerçekleşir ve oldukça hacimli olan kitap 580 sayfadan oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bu kitap ilginizi çektiyse seriye ait İlkçağ Felsefe Tarihi 1 - Sokrates Öncesi Yunan Felsefesiİlkçağ Felsefe Tarihi 2 - Sofistlerden Platon'a, İlkçağ Felsefe Tarihi 3 - Aristoteles ve İlkçağ Felsefe Tarihi 5 - Plotinos Platonculuk ve Erken Dönem Hıristiyan Felsefesi isimli eserleri de inceleyebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.