idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (9)
  • Soru ve Cevap (0)

Dünyanın farklı coğrafyalarındaki büyüleyici tarihsel mekânları keşfe çıkmaya ne dersiniz? Eğer böyle bir gezintiden hoşlanıyorsanız İlber Ortaylı Seyahatnamesi tam da aradığınız içeriğe sahip bir kitap! Seyahatname, sosyal bilimler alanında önemli çalışmalar yapmış ve yapmakta olan İlber Ortaylı'nın farklı coğrafyalardaki gezileriyle alakalı notlarından oluşuyor. Yazarın bir çeşit kültür yazıları derlemesi olan bu kitabını, bir tarihçiden ziyade seyyah edasıyla kaleme aldığı dikkat çekiyor. Eser kapsamlı içeriği ile okuyucuların ufkunu genişletecek ve bilim dallarının birbirleri ile olan birlikteliğinin daha net anlaşılmasını sağlayacak. Gelin, eserde sizi nelerin beklediğine bakalım.

 

"İlber Ortaylı Seyahatnamesi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Tarih, coğrafyayla birlikte işlendiğinde ve o kültürün dili ile harmanlandığında medeniyetlerin eşsiz güzelliklerini keşfetmek kolaylaşır. Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın kaleme aldığı kitap, tam 31 ülkeden kesitler ile okuyucuya geniş bir kültür yelpazesi sunuyor. Eserde; Afrika kıtası haricindeki ülkelerin ekonomik, sosyo-kültürel ve siyasi taraflarından bir parça resmediliyor. Özellikle Osmanlı'yı anlamak, Türkiye'yi yakından tanımak için, temasta bulunulan ve coğrafî açıdan yakın olunan ülkeleri bilmek gerektiği izah ediliyor. İlber Ortaylı, bunun en doğru yolunun tarih ve coğrafya bilmekten geçtiğini öne sürüyor. Yazara göre, bilim dalları arasında doğru bağlantı kurulabilirse gelecek daha iyi yorumlanabilir. Kitap, kentlerin mimarisinden toplumsal özelliklerine, devletlerin taban tabana zıt değişimlerinden önemli müzelere kadar pek çok detayı barındırıyor. Okurların bu kitaba, yalnızca bir seyahatname olmanın ötesinde sosyolojik ve siyasi unsurların bir arada bulunduğu doyurucu bilgiler içeren bir bütün olarak yaklaşması gerekiyor!

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

Kitap, Timaş Yayınları basımıyla 2013 yılında raflarda yerini aldı. Kitapta İlber Ortaylı, çok uzun yıllardır tuttuğu seyyah notlarını okuyucuya aktarırken bazen Osmanlıca terimler kullanır. Kronik Kitap tarafından 2017 yılında basılan İlber Ortaylı Seyahatnamesi 288 sayfadan oluşur. Filolojik meraklara da yönelmeyi destekleyen çalışma; okuyucularına kültürel ve tarihi anlamda yeni bir zenginlik sağlıyor!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

 

İlber Ortaylı'nın 1974 ve 2022 yılları arasında kaleme aldığı toplamda 49 adet eseri mevcut. Yazar, tarihçi kimliğiyle bilinse de bu gezi kitabı onun ilk çalışması değil! Eski Dünya Seyahatnamesi kitabı bu kitaptan önce yayımlandı. Yazarın dilini sevdiyseniz benzer tarzda kaleme alınan Bir Ömür Nasıl Yaşanır? ve İlber Ortaylı'nın Gözünden İran kitaplarını da keyifle okuyabilirsiniz. Yazarın kişisel gelişim ve eğitim türünde yazdığı İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? kitabı da kendini keşfetme yolculuğuna çıkmaya meraklı olan okurlar için âdeta biçilmiş bir kaftan.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.