idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (30)
  • Soru ve Cevap (0)

Mediacat Yayıncılık İknanın Psikolojisi - Robert Cialdini

İkna psikolojisi nasıl işler? Kullanılan dilin ikna başarısına etkisi nedir? Hoşlanılan biri tarafından ikna edilmek neden daha kolaydır? İstek, nasıl etkili ve kabul edilebilir bir hale gelir? Bu ve benzeri soruların cevaplarını hatta daha fazlasını sunan harika bir baş ucu kitabı: Robert B. Cialdini imzalı İknanın Psikolojisi. Kitap; ikna sürecinin aşamaları, pazarlama ve satış taktikleri, otorite ve sosyal etki gibi konuları kapsayan birbirinden farklı ikna türlerini ve yöntemlerini içeriyor. Mesleği ne olursa olsun herkesin faydalanabileceği, bilinçlendirici bir kitap olan bu eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"İknanın Psikolojisi" adlı kitabı neden okumalısınız?

İknanın Psikolojisi kitabında yazar Robert B. Cialdini, sunduğu eşsiz bilgileri akademik araştırmalara dayandırıyor. Bu yönüyle İknanın Psikolojisi diğer kişisel gelişim kitaplarından farklı bir yerde bulunuyor. Sıklıkla maruz kaldığınız pazarlama ve satış stratejilerini kitabı okuduktan sonra daha net görecek, farkındalığınızı artıracaksınız. Hem bilinçli bir tüketici olacak hem ikna kabiliyetinizi geliştireceksiniz. Kitabı okuduktan sonra manipülatif birine dönüşmek yerine size karşı yapılan manipülasyonlara daha dirençli olabileceksiniz. Günlük hayat ilişkilerinden marka stratejilerine kadar her alanda faydalı olacak bu kitap, kendinize yapacağınız yatırımın sadece küçük bir parçası. Kitapta insanları ikna etmek için 6 farklı yol yer alıyor. Kitabı okuduğunuzda daha iyi kavrayabileceğiniz bu 6 ilke kısaca şöyle: karşılıkta bulunma, bağlılık ve tutarlılık, toplumsal kanıt, sevgi, otorite ve azlık ilkesi. Uzun bir eser olan İknanın Psikolojisi'nin sayfa sayısı sizi korkutmasın. Yazarın terminolojiden uzak akıcı dili sayesinde kitabı rahatlıkla okuyabilirsiniz. Her sayfasında size ayrı bir bakış açısı sunan, bir ders kitabı niteliğindeki İknanın Psikolojisi eserini bir solukta okuyup bitirmek yerine yavaş yavaş okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Robert Cialdini, Arizona Eyalet Üniversitesinde psikoloji ve pazarlama fahri profesörü olarak görev alır. İknanın Psikolojisi kitabı, yazarın otuz üç yıllık araştırmalarına dayanır. İknanın Psikolojisi'nin Mediacat Yayıncılık tarafından Türkiye'deki ilk basımı 2003 yılında yapılır. Türkçe çevirisini Yasemin Fletcher'ın, editörlüğünü Gülen Çetin'in üstlendiği İknanın Psikolojisi; yayımlandığı günden bu yana 250 binden fazla okura ulaşır, otuz dile çevrilir ve büyük bir ilgi görür. Ayrıca kitap, The New York Times'ın çok satanlar listesinde yer alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

İknanın Psikolojisi eserini sevdiyseniz yine Mediacat Yayıncılık etiketiyle çıkan Philip Kotler imzalı A'dan Z'ye Pazarlama ve Guy Kawasaki'nin Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimcinin El Kitabı eserlerine göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Robert Cialdini
Genel Yayın Yönetmeni:Pelin Özkan
Çevirmen:Yasemin Fletcher
Editör:Gülen Çetin

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.