idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (6)
  • Soru ve Cevap (0)

Yaşamınızın tekdüze geçtiğini düşünüyorsanız İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın Olduğunu Anladığında Başlar adlı kitabı okuyun! Mutluluğun, iyiliğin ve hayatta yaşanan olumlu duyguların bile insana bir süre sonra keyif vermediğini, alışılmış duygu ve davranış kalıplarının zamanla sıkıcı bir hâl aldığını hissediyor olabilirsiniz. İşte Raphaelle Giordano, romanında tam da bu konu üzerinde duruyor ve ilham verici çözüm yolları öneriyor. Fransa'da en çok satan kitaplar arasına giren kitabı, gelin, daha yakından tanıyalım.

 

"İkinci Hayatın Tek Bir Hayatın Olduğunu Anladığında Başlar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Romanın başkahramanı Parisli Camille, aslında mutlu olmak için ihtiyaç duyulabilecek pek çok şeye sahip ama neden kendini mutlu hissedemiyor? Roman boyunca bu sorunun cevabı aranıyor ve kadının gerçek mutluluğu nasıl bulabileceği konusunda öneriler sunuluyor. Romanın kahramanı sıradan bir bakışla gayet mutlu denilebilecek kadar rahat bir hayat yaşıyor. Camille'in sevgi dolu bir kocası, güzel bir işi ve harika bir oğlu olmasına rağmen orta yaş döneminde mutluluk parmaklarının arasından kayıp gidiyormuş hissine kapılıyor. Konu üzerine düşünüyor ve gerçekten mutluluğa giden yolu bulmak için bazı adımlar atmaya karar veriyor. Bir gün Claude adında biriyle tanışıyor ve böylece hayatına yeni bir yön verecek olan "rutin bilim"le de tanışmış oluyor. Claude, ona mutluluk hedefine ulaşmasını sağlamak için benzersiz tavsiyeler veriyor. Camille de önerilere dört elle sarılarak hayatı üzerinde düşünmek, kendini tanımak ve yaşamında dönüşüm yaratmak üzere bir yola çıkıyor. Camille'in bu kişisel yolculuğu roman boyunca şaşırtıcı maceralar, yaratıcı düşünceler ve derin anlamlarla okuyucuyla buluşuyor. "Rutinit" teşhisi konan otuzlu yaşlarında bir kadın olan Camille ve "rutinolog" Claude'un derinlemesine ele aldığı kendine yardım tekniklerini de içeren açıklamaları romanın okurları için de tavsiye niteliği taşıyor. Siz de hayatınızdaki rutinin dışına çıkıp davranışlarınıza yeni bir yön vermek isterseniz romanı okuyabilirsiniz.

 

Kitap hakkında diğer bilgiler

Özel yaşamında kişisel gelişimci olan kitabın yazarı Raphaelle Giordano, iletişim ve stres yönetimi teknikleri konusundaki bilgi birikimini kitabına yansıtır. Orijinal adı Fransızca "A Deuxıeme Vie Commence Quandtu Comprends Que tu N'en As Qu'une" olan eser, tüm dünyada üç milyondan fazla okurla buluşur. Türkiye'de Gülşah Ercenk çevirisiyle Yan Pasaj Yayınları tarafından 2017'de ilk defa yayımlanır ve geniş bir kitleye ulaşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın bu kitabı ilginizi çektiyse yine otuzlu yaşlarında bir kadın olan Romane Gardener'ı anlattığı Mutluluk Sen Hayatını Değiştirince Gelir'i de inceleyebilirsiniz. Dilerseniz benzer konuları ele alan ve yine Gülşah Ercenk'in çevirisini üstlendiği Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü'ne göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Raphaelle Giordano
Çevirmen:Gülşah Ercenk

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.