product image
İndigo Kitap Yayinevi
3.82 (49 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 58.4 TL = 58.4 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
İlk Baskı Yılı2017
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (49)
  • Soru ve Cevap (0)

İndigo Kitap Yayinevi Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı - Francesc Miralles

Her sabah güne hevesli bir şekilde uyanmak için etkili bir sebep bulmak ister misiniz? İşte, size o sağlam sebebi bulduracak eser: "Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı". Hector Garcia ve Francesc Miralles tarafından yazılan kitap, kendinizi mutsuz da hissetseniz geleceğe umutla bakabilmenizi sağlayacak bir anlayış sunuyor. Sade anlatımıyla her yaş grubuna hitap eden eser, bir kişisel gelişim kitabı. Gelin, hayat amacınızı her gün yeniden keşfetmenize yardımcı olacağını düşündüğümüz bu eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Ikigai" adlı kitabı neden okumalısınız?

Eser, okurlarına uzun ve mutlu yaşamanın sırlarını anlatan bir rehber olarak karşımıza çıkıyor. Ikigai, iki ayrı kelimenin birleşiminden oluşuyor. Iki, yaşam; gai ise önem ya da değer anlamlarına geliyor. Ikigai, yaşamın amacı ya da yaşamak için bir sebep bulmak olarak ele alınıyor. Japonların uzun yıllar boyunca mutlu ve verimli yaşamalarının inceliklerini araştıran yazarlar; eserde insanın hayat amacını keşfetmesi, aceleci davranmaması, pozitif yönlü ilişkiler kurması ve tutkularını keşfederek onları hayata geçirmek yönünde adımlar atmasını salık veriyor. Toplam 176 sayfadan oluşan kitap; kişinin Ikigai’sini bulmak için yapması gerekenler, Ikigai’nin 10 kuralı ve beslenme ipuçları gibi yönlendirici bilgiler içeriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

"Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı" adlı kitabın Japonya’daki Okinawa Adası’nda yaşayan ve ortalama ömürleri 100’ün üzerinde olan insanların yaşam pratiklerinin incelenerek kaleme alındığını biliyor muydunuz? Yazarlar, 100 yaşındaki insan sayısının en yüksek yüzdeye sahip olduğu Okinawa Adası’nın Ogimi Kasabası’nda yaşayan yaşlı insanlarla yaptıkları görüşmeler ekseninde bu kitabı kaleme alır. Eserde benzerlerinden farklı olarak yaşlanmanın olumlu yönleri ele alınırken yaşlılık kavramı; hastalık, yalnızlık ve yoksulluk gibi negatif yüklü içeriğinden arındırılır. Yazarlara göre Japoncada İngilizcedeki karşılığıyla "emekli" anlamına gelen bir kelime yok. Bu yüzden pek çok Japon asla gerçekten emekli olmaz, sadece ömürleri boyunca sevdikleri şeyi yapmaya devam ederler. Orijinal dili İngilizce olan kitabın asıl adı, "Ikigai-The Japanese Secret to a Long and Happy Life". Özgün dilinde ilk defa 2017 yılında yayımlanan kitap, Türkiye’deki okurlarıyla aynı yıl içerisinde buluşur. Bir buçuk milyondan fazla satarak Los Angeles Times’ın en çok satan kitapları arasında yerini alan eser, aynı zamanda uluslararası çok satan kitaplar arasında da yer alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarların birlikte kaleme aldıkları ve Türkçeye tercüme edilmiş üç kitapları daha bulunuyor. Dilerseniz "Ikigai-Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı" adlı kitabı okuduktan sonra yazarların, bu kitabın devamı niteliğinde kaleme aldıkları "Ikigai Uygulama Rehberi" adlı esere ya da ormanın iyileştirici gücünü ele aldıkları "Shinrin Yoku-Orman Banyosu" isimli kitaba göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Hector Garcia,Francesc Miralles

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

58,40 TL