idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
Icon™ Oda Termostatı, 230V Ekranlı, Sıva Altı 80X80 088U1010

Danfoss Icon™, hidronik döşemeden ısıtma uygulamalarına yönelik sıva altına ve sıva üstüne monte edilebilen oda termostatları serisidir. Danfoss Icon™ Display, elektrik beslemesi ile bağımsız bir termostat olarak çalıştırılabildiği gibi, 088H0016 kablolama merkezi ile birlikte de kullanılabilmektedir. Bir triyak çıkışı kullanan termostat, 5 termal aktüatöre kadar kontrol edebilmektedir. Kullanıcı, dokunmatik kullanıcı arayüzü ile istenilen oda sıcaklığını ayarlayabilir ve ölçülen oda sıcaklığını okuyabilir. Termostat, ekrana parlaklık veren bir “dokunmatik” arayüzü kullanmaktadır. Ekran, normal çalışmada “KAPALI” modundadır.

Özellikler • Hassas PWM kontrolü • Sıvaaltı modeli, piyasada kullanılan tüm anahtar ve priz çerçeveleri ile uyumludur • Ekran aydınlatma • Kullanıcı menüsü üzerinden ayar aralığının sınırlanabilmesi • Sade tasarım ve basit kullanıcı arayüzü • Donma koruması ayarı • 230 V NC (normalde kapalı) veya NO (normalde açık) aktüatörlerle kullanılabilmektedir • Termostat, farklı ısı kaynakları için servis menüsü üzerinden optimize edilebilmektedir. • Vana alıştırma özelliği • Çok yüksek UV direnci

 

Sulu Yerden Isıtma Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Modern bir sistem olarak sulu yerden ısıtma sistemleri öncelikle ısı kaynağı ve kullanım alanı gibi özellikler göz önünde bulundurularak proje bazlı şekilde uygulanır. Bu konuda Hak Enerji olarak uygulamalarımız için farklı markalar ile nitelikli ve güvenceli bir hizmet gerçekleştiriyoruz. Yani sulu yerden ısıtma markaları arasında Rehau gibi markaların sunduğu sistem ve malzemeler ile tamamen güvenilir ve çok uzun ömürlü bir sonuç elde edilmesini sağlıyoruz.

Uygulamanın gerçekleştirilmesinde örnek olarak kombi ile petekli kalorifer kullanımı sağlanan bir evde dönüşüm sağlayacak bir proje hazırlıyoruz. Bu bağlamda sulu yerden ısıtma nasıl yapılır sorusunun cevabı kapsamında da projeye uygun bir şekilde zeminde yerden ısıtma borularının döşenmesi, strafor kullanımı ve tesisatın hazırlanması ile birlikte kalorifer tesisatı yerine bu zemin tesisatının kombiye bağlanması sağlanıyor. Yani bu uygulama sayesinde yerden ısıtma kombi sisteminin kullanılması mümkün oluyor.

Yerden ısıtma uygulamalarında aslında sadece kombi ile bağlantı değil isteğe bağlı olarak güneş enerjili yerden ısıtma sistemleri uygulanması da mümkündür. Çünkü temel olarak zemin altı tesisatı sulu borular sayesinde sağlanırken, bu tesisata bağlanan ısı kaynağı değişiklik gösterebilir. Daha önce ev veya iş yerinde kullanılmış olan kombi, güneş enerjisi ya da ısı pompası gibi tüm sistemler yerden sulu ısıtma sistemleri ile bağlantılı şekilde çalışabilir.

Yerden Isıtma Üzerine Ne Döşenir?

Konut veya işletmelerde yerden ısıtma sulu sistem kullanımı tercih edildikten sonra strafor, su boruları, tesisat ve tüm sistem döşemeleri tamamlandığında zemin döşemesinin tekrar yapılması gerekir. Bu noktada da alttan ısıtmada yer döşemesi bağlamında zemin üzerinde tekrar parke, mermer, karo taş veya halı gibi döşemeler gerçekleştirilebilir.

Döşeme konusunda birçok kullanıcının aklına gelen önemli noktalardan birisi, yerden ısıtma çalışma sıcaklığı olmaktadır. Çalışma sıcaklığına bağlı olarak döşeme malzemesinin dayanıklı bir yapıya sahip olması gerekir. Sulu alttan ısıtma sistemleri kullanılırken genellikle yerden ısıtma su sıcaklığı 35 ile 50 santigrat derece arasında değişmektedir. Bu ortalama sıcaklık değerlerine bağlı olarak da zemin üzerinde kolaylıkla parke, halı veya mermer gibi döşeme sistemleri kullanılması uygun olacaktır.

Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Ev, işletme, mağaza, alışveriş merkezi, kamu kurumu veya cami gibi birçok farklı noktada sulu alttan yerden ısıtma sistemleri kullanılması mümkün olmaktadır. Bu sistemler için genellikle yerden ısıtma sistemi yorumları incelendiğinde de sulu sistemlerin ne kadar avantajlı olduğu görülebilir. Özellikle güneş enerjisi veya ısı pompası ile kullanım gerçekleştirildiğinde ekonomik bir ısıtma sağlayan bu yöntem, yoğuşmalı kombiler sayesinde de hem sağlıklı hem de hızlı bir ısıtma sağlamaktadır.

Kullanıldığı her alanda konforlu bir ısıtma sağlayan bu sistemde özellikle Hak Enerji olarak yerden ısıtma borusu Rehau gibi ayrıntılara başvurduğumuz için çok daha nitelikli bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Proje bazlı profesyonel bir uygulama gerçekleştirildiği için döşemeden son uygulamalara kadar her noktanın güçlü bir şekilde gerçekleştirilmesi de uzun yıllar kullanılacak bir sistem ortaya çıkarmaktadır.

 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.