product image
Yapı Kredi Yayınları
4.8 (83 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 21.6 TL = 21.6 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2016
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (83)
  • Soru ve Cevap (0)

Yapı Kredi Yayınları İçimizdeki Şeytan - Sabahattin Ali

İnsanın iç dünyasında yaşadığı ikilemler sonucu yanlış tercihler yapmasının getirilerini konu alan, insanı düşünmeye sevk eden bir eser okuduğunuzu düşünün. Sabahattin Ali’nin kaleme aldığı İçimizdeki Şeytan, işte tam da böyle bir roman. Yetişkinlerin okuyabileceği, verilmek istenen mesajları olan eseri; sürükleyici anlatım tarzı ve ilgi çekici konusu sayesinde sıkılmadan okuyacak, hikâyenin bittiğini fark etmeyeceksiniz bile. Gelin, okuduktan sonra uzun bir süre etkisinden çıkamayacağınız, çoğu okurun favorileri arasında yer alan İçimizdeki Şeytan eserinin içeriğini birlikte inceleyelim.

 

"İçimizdeki Şeytan" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sabahattin Ali'nin etkileyici betimlemeleri, İçimizdeki Şeytan'ın keyifle okunmasını sağlıyor. Eser, otobiyografik roman niteliği taşıyor. Okuyucu karakterleri tanıyormuş gibi hissediyor ve anlatılan olaylarla günlük hayatta sıklıkla karşılaştığını fark ediyor. Roman, 1930 yılının sonlarında ve İstanbul'da geçiyor. Dönemin ruhunu yansıtan eserde Anadolu insanı ve aydın kesim arasındaki farklılıklar ortaya koyulurken toplumsal sorunların bireyler üzerindeki etkileri hissediliyor. Ana karakterlerden biri olan Ömer, yaşadığı zorluklar karşısında yaptığı hataları kendisi yapmamış gibi davranarak içindeki şeytana mal ediyor. Başkarakterin yaşadığı olaylar karşısındaki bu iradesiz tutumu sonrası yaşananlara değinen roman, okuyuculara iç hesaplaşma yaptırarak kendilerini sorgulamalarına sebep oluyor. Yazar; okurlarına yapılan hatalardan ders çıkarmak, içerideki şeytanı dinlemek yerine doğru olana yönelmek gerektiği mesajını veriyor. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği eser, okuyucunun karakterlerle bütünleşmesine imkân tanıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İçimizdeki Şeytan adlı eserin yazar Sabahattin Ali'nin ikinci ve en uzun romanı olduğunu biliyor muydunuz? Eser ilk kez 1939 yılında Ulus gazetesinde yayımlanır, 1940 yılında ise kitap olarak basılır. İçimizde Şeytan, psikolojik tahlilleriyle ön plana çıkar. 28 bölümden oluşan romanın Almanca ve Fransızca çevirileri bulunur. İçimizdeki Şeytan romanında kahramanlar iki yerde geçmişi hatırlar ve eserin geçtiği zaman dilimleri farklılık gösterir. Roman çağdaş döneme geçiş özellikleri ve gerçekçi akımın izlerini taşır. Okurken sık sık rastlantılarla karşılaşmanın mümkün olduğu eserde iç konuşmalara yer verilir. Zıt karakterli insanlar arasındaki problemleri ele alan eser, aynı zamanda oldukça önemli bir konu olan kadınların toplumdaki yerine değinir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1948 yılında hayata gözlerini yuman yazarın 2 romanı daha bulunuyor. Sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan romanını okuduktan sonra dilerseniz yazarın 1937 yılında yayımladığı ilk romanı Kuyucaklı Yusuf'u veya çok satan romanlarından biri olan, güçlü anlatım tarzı ve insanı içine çeken konusuyla herkes tarafından beğenilen Kürk Mantolu Madonna eserini okuyabilirsiniz.

 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

21,60 TL