product image
Remzi Kitabevi
4.82 (11 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 112.74 TL = 112.74 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2014
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (11)
  • Soru ve Cevap (0)

İç sesinizin size neler söylediğini, hayatınızı nasıl ve ne kadar etkilediğini hiç düşündünüz mü? Peki, bu ses gerçekten size mi ait? Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, yetişkinliğe eriştiğinde dahi insanın içinde varlığını sürdüren bir iç çocuk ve iç anne baba sesinin insanın hayatına yön verdiğini ve mutlu olabilmek için bu iki sesin dengede olması gerektiğini söylüyor. Aile ve çevrenin çocuğun iç dünyası üzerindeki etkilerini ve o dünyayı nasıl şekillendirdiğini anlatan Doğan Cüceloğlu'nun İçimizdeki Çocuk isimli kitabını okurken kendinize doğru bir adım atabilirsiniz. Belki de ilk kez içinizdeki çocuğun sesini duymanızı sağlayacak İçimizdeki Çocuk adlı eser, baş ucu kitabınız olmaya aday! Öyleyse gelin, bu çarpıcı eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"İçimizdeki Çocuk" adlı kitabı neden okumalısınız?

Her insan, içindeki çocuk ve içindeki anne babanın güçlü etkisiyle yaşamına yön veriyor. Kişinin karakterini oluşturan ailenin çocuğa yaklaşımı, çocuğun da kendine yaklaşımı hâline geliyor. Mutsuz ve sağlıksız bir ortamda büyüyen insanın aldığı hasarı tedavi etmesi, içindeki yaralı çocuğu tanıması ve onu anlaması gerektiğinin anlatıldığı İçimizdeki Çocuk isimli kitapta iç çocuk ve iç anne baba ile ilgili bazı testler de bulunuyor. Doğan Cüceloğlu, kendi yaşamından kısa hikâyelere de yer verdiği eserinde, yaşamın en önemli dönemi olan çocukluğa ışık tutuyor. Sade bir dil ve akıcı bir anlatıma sahip olan eser, bir sohbet havası içinde ilerliyor. Çocukluk döneminde aşılamayan sorunların geleceğe etkisini, iç çocukla tanışma yollarını anlatan İçimizdeki Çocuk isimli kitabı okurken keyif alacağınıza inanıyoruz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

83 yaşında hayatını yitiren yazar ve psikolog Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu'nun İçimizdeki Çocuk adlı eserinin ilk kez 1992 senesinde yayımlandığını biliyor muydunuz? Remzi Kitabevi'nin 2016 senesinde Ömer Erduran'a ait kapak tasarımıyla okurla buluşturduğu kitap, 254 sayfadan oluşur. "Yaşamımıza Yön Veren Güçlü Varlık" alt başlığıyla yayımlanan İçimizdeki Çocuk isimli kitapta "İçinizdeki Çocukla Tanışın", "Aile", "Utanma ve Utanç", "Cevaplarınıza Bir Göz Atalım", "İçimizde Konuşanlar" ve "Arayış: İç Çocuğunuza Kavuşmanın Yolları" isimli altı kısım altında incelenen toplam on dokuz bölüm yer alır. Psikoloji türünde eserler kaleme alan Doğan Cüceloğlu'nun yayımlanmış yirmiden fazla kitabı bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Usta yazar Doğan Cüceloğlu'nun kaleminden çıkan ve iç dünyanızda yaşananların farkına varmanızı sağlayan İçimizdeki Çocuk isimli eseri okuduktan sonra dilerseniz çocukları sınava hazırlanan aileler için bir rehber niteliğindeki Başarıya Götüren Aile ile dayanışma bilincinin anlatıldığı İçimizdeki Biz isimli kitapları inceleyebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

112,74 TL