product image
Memfis Yayınları
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 57 TL = 57 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2021
Hamur Kalitesi2. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Ülkemizde, hakkında çok az şey bilinip üzerinde çok fazla konuşulan şahsiyetlerden biri de İbn Teymiyye’dir. Türkiye’deki farklı çevreler, bu şahsiyeti çoğunlukla tasavvuf düşmanı, felsefe karşıtı, selefi zihniyetli ve haşevîgibi basmakalıp ifadelerle tanımlamışlardır. Övmek ya da yermek maksadıyla yapılan bu nitelemelerin gerçekte bir karşılığı bulunmamaktadır. İbn Teymiyye, aslında tasavvuf disiplininden güçlü bir şekilde etkilenmiş, Aristo mantığını benimsemiş, bozulmuş Müslüman yaşantısını ıslah etmek için Selef-i Salihin geleneğini esas almış ve kendi döneminde yaygın olan mücessemleşme düşüncesine karşı ölçülü bir duruş sergilemiş mücadeleci bir âlimdir.

Elinizdeki bu kitap, İbn Teymiyye’nin yakından tanınmasına katkı sağlayacak önemli bir çalışmadır. Ünlü Fransız oryantalist Henri Laoust tarafından kaleme alınan bu çalışma, İbn Teymiyye’nin çok farklı bir yönünü ele almaktadır. Bu kitapta, 14. yüzyıl Müslüman dünyasının karşılaştığı siyasal ve toplumsal sorunlara kalıcı çözümler üretmeye çalışan sıra dışı bir Hanbelî âliminin düşünceleri derinlemesine analiz edilmektedir. Bu çalışma, İbn Teymiyye’nin eserlerinin yanında onunla ilgili birinci kaynakların titiz bir incelemesine dayandığı için oldukça değerlidir. Böyle bir eserin, ülkemizin akademik, entelektüel ve dinî çevrelerine çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

57,00 TL