idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Sıra dışı tarzı ve dikkat çekici kurgusuyla okuyucuların beğenisini kazanan bir kitapla tanışmak istemez misiniz? Huzursuzluğun Kitabı, yazarın kendisini yansıtan ana karakteri Bernardo Soares’in yazdığı günlük yazıları aktarıyor. Bu günlüklerde, Bernardo Soares’in o gün yaşadıkları ve düşüncelerine yer veriliyor. Kitabın içeriğinde siyasal, felsefi ve sosyolojik saptamalar görmek mümkün. Klasik bir romandan farklı bir biçimde yazılan eser, her sayfasında bambaşka hisler ortaya çıkarıyor. Sırasıyla okunması gerekmeyen kitap, herhangi bir bölümünden başlanarak rastgele okunabiliyor. Gelin, sorgulayıcı yapısı ve sarsıcı etkisiyle bir başyapıt olan Huzursuzluğun Kitabı adlı eserin detaylarına bir göz atalım.

 

"Huzursuzluğun Kitabı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Eser, muhasebeci olarak çalışan Bernardo Soares isimli kurgu karakterin kendi kaleme aldığı günlüklerden oluşuyor. Kitapta Bernardo Soares, kendini ait hissetmediği yaşamının dışına çıkabilmek için yazmaya sığınıyor. Hayatın içinde huzursuz olduğu ne varsa yazılarına aktarıyor. Hayatı çözümlemeye ve anlamlandırmaya çalışan bu günlükler, kendini bulma çabaları ve yalnızlığın içinde üretilmiş düşüncelerle doluyor. Eserde yazar, ana karakterin günlük yaşantısının ekseninde fikirlerinin ve hayata bakış açısını çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor. Bernardo Soares’in yalnız kaldığı anlarda kendi iç dünyasını yansıttığı kitap, okuyucuyu detaylı düşüncelere ve hayatı sorgulamaya teşvik ediyor. Eser, ana karakterinin özelinden bütün insanlardan yansımalar ortaya çıkarıyor. Kitapta Bernardo Soares’in karşılaştığı ve yazılarında yer verdiği kişilerde yazarın kendinden izler taşıdığı görülüyor. Hayatın ve zamanın bir şekilde verdiği acıların insanlarda kayıtsızlığa neden olduğu sonucuna işaret ediliyor. Huzursuzluğun Kitabı adlı eser, okuyucuların huzur bulduğu ve her an yanında tutmak isteyeceği bir başucu kitabı olma özelliği gösteriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Huzursuzluğun Kitabı adlı kitabın 2010 yılında João Botelho’nun yönetmen koltuğuna oturduğu Filme do Desassossego ismi ile bir sinema filmine uyarlandığını biliyor muydunuz? Huzursuzluğun Kitabı, Portekizli şair ve yazar Fernando Pessoa tarafından kaleme alınır. Özgün adı Livro do Desassossego olan eserin, Portekizce aslından Türkçeye çevirisini Orhan Tuncay yapar. Birçok dile çevrisi yapılan kitap, The Book of Disquiet adıyla İngilizce olarak da yayımlanır. 1913 ile 1934 yılları arasında sayfa sayfa yazılan eserin parçalarının bir araya getirilmesi uzun yıllar sürer. Yapıt, yazıldıktan ve yazarının ölümünden uzun yıllar sonra 1982 yılında kitap hâline getirilir. 2022 yılı itibariyle Ayrıntı Yayınları tarafından çıkarılan eser, Edebiyat dizisinde yer alır. Levent Turhan Gümüş'ün yayıma hazırladığı kitabın toplam 496 sayfası bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Huzursuzluğun Kitabı adlı kitabı beğendiyseniz Fernando Pessoa’nın yazdığı diğer eserlere göz atabilirsiniz. Yazarın kaleme aldığı Kalp Düşünebilseydi Atmaktan VazgeçerdiPrensin Ölümü ve Şeytanın SaatiAnarşist BankerFelsefi Denemelerİnsan Bir UçurumdurBulmaca Meraklısı QuaresmaGizemli Bir MaskeAklın HaysiyetiHiçliğin BilgisiAnlamaktan Yoruldum gibi eserleri de okuyabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.