idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (27)
  • Soru ve Cevap (0)

Fernando Pessoa'nın sandığı açılıyor! Sandığın içinden ise kendi dünyasında insanı ve hayatı sorgulayan kahraman Soares'ın notları çıkıyor. Huzursuzluğun Kitabı'nda Soares'ın arayışı kendini bulabilmek, hayatı anlamlandırabilmek. Peki, Soares'ı bir arayışın içine iten şey nedir? Fernando Pessoa bunun cevabını okurlara Huzursuzluğun Kitabı'nda veriyor. Gelin, Huzursuzluğun Kitabı adlı eserin içeriğine birlikte göz atalım.

 

"Huzursuzluğun Kitabı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Fernando Pessoa'nın kaleminden çıkan ve içerisinde derin anlamlar barındıran Huzursuzluğun Kitabı okurları etkilemeyi başarıyor. Bernardo Soares yaşadığı dönemde iyi eğitim almış, kendini geliştirmiş bir karakter. Soares, Lizbon'da muhasebe yardımcılığı yaparak geçimini sağlıyor. Soares için hayatın tekdüze ilerlemesi ve hissettiği derin yalnızlık onu yaşamı sorgulamaya itiyor. Okuyucu, kitapta Soares'ın felsefe, edebiyat, psikoloji, mitoloji gibi birçok konudaki düşüncelerini görüyor. Soares, bazen karamsar bazen de ümitli bir karakter olarak okurların karşısına çıkıyor ve düşüncelerini kâğıda döküyor. Okurken kendinizle yüzleşecek ve kendinizi hayatı sorgularken bulacaksınız. Kitabı bitirdikten sonra, uzun süre kitabın etkisinden çıkamayacak ve düşüncelerinizi durduramayacaksınız! Huzursuzluğun Kitabı izlediğiniz bir filmde, okuduğunuz bir kitapta, kurduğunuz insan ilişkilerinde kendini hatırlatmaya devam edecek!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Huzursuzluğun Kitabı'nın Fernando Pessoa öldükten sonra onun sandığından çıkan el yazması günlüklerinden ve notlarından derlenerek yayımlandığını biliyor muydunuz? Pessoa kitap için 1913 yılından itibaren çalışmaya başlar ve ölümüne kadar parça parça yazmaya devam eder. Kitabın ilk basımı ise ancak 1982 yılında ise Portekiz'de gerçekleşir. Daha sonra yeni bulunan parçaların eklenmesi ve el yazmalarında yanlış okunan yerlerin düzeltilmesiyle birlikte yeni basımları yapılır. Pessoa hayattayken de eserleri basılır fakat yazar, ölümünden sonra yayımlanan Huzursuzluğun Kitabı ile ün kazanır. Pessoa, kitabı için "Bu kitap hiç hayatı olamamış bir adamın biyografisi" diye not düşer. Fernando Pessoa, Huzursuzluğun Kitabı adlı eserinde farklı bir kimlik kullanır. Eserin Can Yayınları tarafından yapılan ilk baskısı 2006 yılında yayımlanır. Huzursuzluğun Kitabı 675 sayfadan oluşur ve eserin çevirmenliği Saadet Özen imzası taşır. Orijinal dili Portekizce olan kitabın asıl adı Livro do Desassossege. Pessoa'nın Huzursuzluğun Kitabı'nda Shakespeare, Oscar Wilde, Ömer Hayyam, Herakleitos gibi yazarların düşüncelerinden de izler bulunur. Huzursuzluğun Kitabı çoksatar kitaplar arasına girmeyi başarır ve bugün de pek çok okuyucu tarafından övgü almaya devam eder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Fernando Pessoa'nın Huzursuzluğun Kitabı adlı eserini okuduktan sonra dilerseniz Sel Yayınları tarafından yayımlanan Prensesin Ölümü ve Şeytanın Saati adlı eserini, Destek Yayınları tarafından yayımlanan Kalp Düşünebilseydi Atmaktan Vazgeçerdi kitabını veya Zeplin Kitap tarafından yayımlanan İnsan Bir Uçurumdur adlı eserlerini okuyabilir, Pessoa'nın eserleriyle düşünce dünyasını keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Fernando Pessoa
Çevirmen:Saadet Özen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.