idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Türk halk edebiyatının şiiri hece vezinli şiirdir. Göçebe Türkler ezberlemesi kolay ve Türkçeye en uygun bu şiiri bulmuşlar ve bu şiir ile tarihlerini, felsefelerini çok kolay hem gelecek nesillere aktarmışlar hem de tarihlerini ve kültürlerini anlatmışlardır.
Hüseyin Cılız da Karacaoğlan’ın memleketi Mut’un Köprübaşı köyünde doğmuş ve orada yaşayan bir Tahtacı Türkmenidir. Karacaoğlan çizgisinde şiirler yazmaktadır. Bizlerde bu şairimizin şiirlerinden seçtiklerimizi sizlerle buluşturalım dedik. Eminim beğeneceksiniz.
 
SİNAN KAHYAOĞLU
 
“Daha önceki yıllarda yazıp kenara attığım şiirlerimi toparladım. 2014 yılından itibaren sürekli şiir yazmaya başladım. Şiirlerim genelde sevgi, barış, günlük gelişmeleri tema olarak işledim. Galiba dokuz yüz civarında farklı konuları işleyen şiirlerim oldu. On beş civarında şiirimi yerel ozan ve sanatçılarımız türküleştirdi. Halen bu konuda çalışma yapan yerel sanatçılarımız var.
Şiirlerde önceleri Hüseyin mahlasını kullanıyordum adım olduğu için. Hüseyin mahlasını değişik kişilerin kullandığını öğrenince işin uzmanı arkadaşlarla birlikte karar alarak Mürşidi mahlası ile şiirler yazmaya başladım.”
HÜSEYİN CILIZ

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.