idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

İnsanız! Varlığımız kendiliğinden sorunlar doğuruyor, kaçınılmaksızın! Çıkarlar çatıştığında, uyuşmazlıklar ortaya çıkıveriyor birbiri peşi sıra! Peki bu uyuşmazlıkları, uzun yargılama süreçleri ile uğraşmadan çözmenin bir yolu yok mu? Elbette ki var! İnsan demek, aynı zamanda çözüm de demek. Düşünen, konuşan, akıl yürütebilen insanların uyuşmazlıklarını çözmeleri de çok zor olmasa gerek! Hele ki bu, kendi inisiyatiflerinde olan, esnek, tüm tarafların kazandığı, beşeri ve ticari ilişkilerin devamına imkân tanıyan bir süreç ise.
Arabuluculuk, bize tam da bu imkânı sunuyor! Fakat yeterince faydalanılıyor mu, uyuşmazlık çözümünde kullanılıyor mu, daha da önemlisi, pek çoğumuzun böyle bir çözüm yönteminden haberi var mı? Bu soruların genel cevabı, kocaman bir hayır!
İşte bu kitabın temel amaçlarından biri bu: Arabuluculuğun hızlı, ekonomik ve tüm tarafların lehine bir alternatif uyuşmazlık çözüm yolu olduğunun bilinirliğine katkıda bulunmak.
İş, Ticaret ve Tüketici uyuşmazlıklarında dava şartı hâline geldikten sonra hayatımızda daha fazla yer almaya başlayan Arabuluculuk, 01 Eylül 2023 tarihinden itibaren Kira, Taşınır ve Taşınmazların Paylaştırılması, Ortaklığın Giderilmesi, Kat Mülkiyeti Kanunundan Kaynaklanan ve Komşu Hakkından Kaynaklanan Uyuşmazlıklar ile bazı Tarım uyuşmazlıklarında da dava şartı olarak uygulanmaya başlanacak ve bu uyuşmazlıklarda dava açılmadan önce Arabulucu'ya başvurulması zorunlu olacaktır. Bir taraftan Arabuluculuk hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere hitap etmeyi amaçlayan bu kitap, dava şartı arabuluculuk ile karşı karşıya kalacak taraflara da bu hususta gerekli bilgiye kolay ulaşmaları için bir rehber olacaktır.
Arabuluculuk hakkında bilgisi olan, olmayan, hukukla ilgilenen, ilgilenmeyen herkesin, sorularına aradığı cevapları bu kitapta bulmasını ve kitabın, Arabuluculuğun hak ettiği yere kavuşmasına küçük de olsa bir katkı sağlamasını umuyoruz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.