product image
Eğiten Kitap
(0 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 144.4 TL = 144.4 TL
11 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2022
Hamur Kalitesi2. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Bağımlılık, birçok faktörün bir araya gelmesi ile mümkündür. Davranışsal ve kimyasal olmak üzere genellenebilir nitelikte iki tür bağımlılık söz konusudur. Günümüzde çocuklardan yetişkinlere her birey çeşitli bağımlılıklara maruz kalabilir. Bağımlılıkların neticesinde bireyler psikolojik, ekonomik, sağlık ve diğer birçok açıdan rahatsızlıklar yaşayabilir. Bu sorunların belirlenmesi, sınıflandırılması, sebeplerinin incelenmesi ve önleyici yaklaşımların sürdürülebilir bir biçimde inşa edilmesi bir gereklilik oluşturmuştur.
 
Bu kitap çalışması kapsamında 13 araştırmacının katılımı ile 12 farklı açıdan bağımlılıklar ile ilgili akademik çalışmalara yer verilmiştir. Bağımlılıklara yönelik psikolojik, sosyolojik ve felsefi temelde yaklaşımlar esas alınarak hemen tüm bağımlılıklar ile ilgili değerlendirmeler çalışmamız kapsamında ele alınmıştır. Sigara, alkol, uyuşturucu, teknoloji, sosyal medya, iş ve egzersiz bağımlılığı konularında araştırmalar ilgili konudaki uzmanlar tarafından çalışılmıştır. Bu kapsamda bağımlılık neticesinde ortaya çıkan sağlık sorunları, hukuki sorunlar ve temel mücadele politikaları ayrıca incelenmiştir. Çalışmamızda bağımlılığı çok yönlü bir biçimde konunun uzmanı akademisyenler ile farkındalık oluşturmak, literatüre katkı sağlamak ve bağımlılığın önlenmesi konusunda teşvik edici uygulamaların paylaşılması amaçlanmıştır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

144,40 TL