product image
Alfa Yayıncılık
4.33 (12 yorum)
Kitap Formatı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (12)
  • Soru ve Cevap (0)

Kişisel gelişim alanındaki çalışmalarıyla tanınan Mümin Sekman, Her Şey Seninle Başlar adlı eserinde başarıya giden yolda yapılan hataları, bir insanın başarılı olmayı çok istediği hâlde eyleme geçememe nedenlerini ve bu durumla baş etme yollarını bir sohbet havası içinde anlatıyor. Başarısızlığın öğrenilmiş bir durum olduğunu savunan yazar, başarı örneklerine yer verdiği eserinde başarının da öğrenilebilir olduğunu ifade ediyor. Kendinizi tanımanızı ve potansiyelinizin farkına varmanızı sağlayacak bu eseri çok beğeneceğinize eminiz! Gelin, kitabın içeriğine biraz yakından bakalım.

 

"Her Şey Seninle Başlar" adlı kitabı neden okumalısınız?

"Öğrenilmiş çaresizlik" kavramını daha önce duymuş muydunuz? Aslında çaresiz olmadığınız anlarda bile ilerlemenize ket vuran durumların varlığını hissettiniz mi? "Kişisel gelişim uzmanı" titrini Türkiye'de kullanan ilk insan olan Mümin Sekman, başarısızlığın nasıl öğrenildiğini ve bu durumla nasıl mücadele edileceğini anlatıyor. Öğrenilmiş çaresizliğin ne olduğunu "cam tavan sendromu" gibi örneklerle açıklayan yazar, başarının da öğrenilebileceğine inanıyor ve başarılı olmanın yöntemlerine değiniyor. Kaybetmeyi öğrenmek ve bu durumu kabullenmek üzerine bilimsel açıklamaların da bulunduğu Her Şey Seninle Başlar isimli eser, çaresizlik konusundaki kalıplaşmış düşüncelerinden uzaklaşmak isteyenler için bir baş ucu kitabı. Kitapta psikolojik atalet kavramı ve nedenleri açıklanıyor. Mümin Sekman, başarı ve mutluluk arasındaki ilişkiyi incelediği eserinde hem mutlu hem başarılı olabilmek için önemli tavsiyelerde bulunurken; cesaret, azim ve kararlılıkla ilerlemenin önemini anlatıyor. Akıcı bir anlatıma sahip bu eseri keyifle okuyacağınıza inanıyoruz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman'a ait Her Şey Seninle Başlar isimli kitabının bir milyon üç yüz bin baskıya ulaşarak kişisel gelişim kategorisinde bir Türkiye rekoru kırdığını biliyor muydunuz? "Kişisel kurtuluş savaşınızı başlatın!" alt başlığıyla yayımlanan eser, Alfa Yayıncılık aracılığıyla okurla buluşur. 240 sayfadan oluşan kitabın kapak tasarımı, Emrah Yücel tarafından yapılır. Bir dönem Çocuklar Duymasın isimli dizinin senaryo danışmanlığını yapan ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Mümin Sekman'ın en çok okunan eserleri arasında "Limit Sizsiniz", "Her Şey Beyinde Başlar", "Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil", "Türk Usulü Başarı", "Kişisel Ataleti Yenmek" isimli kitaplar bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Mümin Sekman'ın en çok okunan eseri Her Şey Seninle Başlar adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz kişisel gücünüzün farkına varmanıza yardım edecek diğer eserleri arasında yer alan Her Şey Beyinde Başlar ve Limit Sizsiniz isimli kitaplarını inceleyebilirsiniz. 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.