idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (9)
  • Soru ve Cevap (0)

Okuyunca kendinizden bir şeyler bulacağınız, duygusal anlamda sizi etkileyecek ve bittiğinde içinizde güzel duygular bırakacak bir kitap mı arıyorsunuz? Şiir kitapları tam da böyle duygulara hitap ediyor! Şiir dendiğinde akla gelen ilk yazarlardan biri hiç şüphesiz Nazım Hikmet. Henüz Vakit Varken Gülüm, yazarın en çok bilinen ve okuyuculardan tarafından yoğun ilgi gören şiirlerinden bir derleme olarak sunulur. Biraz olsun içinize dönmek, yaşadığınız duyguları fark etmek istiyor ve çeşitli toplumsal durumlardan izler taşıyan, aynı zamanda yazarın hayatından da parçalar barındıran bir kitap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Gelin, duygularınıza tercüman olacak şiirlerden oluşan Henüz Vakit Varken Gülüm isimli kitabı inceleyelim.

 

"Henüz Vakit Varken Gülüm" adlı kitabı neden okumalısınız?

Kitabın her şiirinde birbirinden farklı derin anlamlar ve yazarın hayatından parçalar bulunuyor. Kitapta yer alan her bir şiir yazarın yaşadığı ve şahit olduğu olayların da bir yansıması niteliğinde. Dizelerin hareketli olması da kitabı akıcı hâle getiren etmenler arasında. Aşk, memleket hasreti, keder, özlem, sürgün hayatı, yaşanılan onca acıya rağmen yaşamaya devam etme temaları başarılı bir şekilde işlenmiş. Eserde Anadolu insanına yapılan haksızlıklara ve çeşitli toplumsal olaylara da yer verildiği görülüyor. Henüz Vakit Varken Gülüm; özellikle yazarın hayatına dair önemli ipuçları taşıdığı, toplumsal konulardaki eleştirilere yer verdiği ve okuyucunun da kendinden parçalar bulabileceği bir eser olarak dikkat çekiyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Nâzım Hikmet’in şiirle 11 yaşında tanıştığını ve ilk yayımlanan şiirini henüz 16 yaşında yazdığını biliyor muydunuz? Nâzım Hikmet'in kaleme aldığı eserlerin bir derlemesi olan Henüz Vakit Varken Gülüm, 112 sayfa ve 59 adet şiirden oluşur. Eser, yayımlanmamış şiirlerinin toplu hâle getirilmiş bir yayını olarak edebiyatseverlere sunulur. Nâzım Hikmet, şiirlerinde mevcut olan derinliğin yanında şekilsel olarak da dikkat çeken eserler kaleme alır ve Türkiye’de serbest nazımı uygulayan ilk yazar olarak dikkat çeker. Kitaplarında ve şiirlerinde serbest nazımı ve basamak şiirleri hep dener ve başarılı olur. Bu kitapta da bu basamak şeklinde yazılmış şiirlere rastlanır. Henüz Vakit Varken Gülüm isimli eser, ilk olarak 2008 yılında basılır ve Yapı Kredi Yayınları aracılığı ile okuyucuya ulaşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

1963 yılında aramızdan ayrılan Nazım Hikmet’in çok sayıdaki yayınından biri olan Henüz vakit Varken Gülüm adlı eserini sevdiyseniz, yazarın şu kitaplarına da bakabilirsiniz: Memleketimden İnsan Manzaraları, Piraye’ye Mektuplar, Cebimde Yoktu Yüreğimden Verdim, Yaşamak Güzel Şey Be Kardeşim.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.