idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Değerli veliler, eğitimciler; Hekimoğlu Hikâyesi 8-9-10 yaş gruplarındaki çocuklarda olumsuz açıdan herhangi bir etki bırakmayacaktır. Ayrıca bu dönem içerisinde deyimleri anlamakta güçlük çekebileceklerinden hikaye içerisinde deyim, kalıplaşmış sözcük ya da sözcük gruplarının bulunmaması da bu yaş grupları açısından daha yararlı olmaktadır. Yaşanmış bir hikaye olması bu yaş gruplarında fazla hayal kurma durumlarını artırması beklenen bir durum olsa bile aynı zamanda mantıklı ve soyut düşünme yetenekleri gelişmiş olduğundan olumsuz bir etki yaratmayacaktır.

Hikaye içerisinde çocukları olumsuz etkileyecek herhangi bir kelime ya da kelime gruplarına rastlanmamıştır. Ayrıca, hikaye içerisinde geçen olaylar ve olaylarda kullanılan materyaller yanlış bir örneklem gibi görünse de hikaye oldukça sade bir şekilde anlatılmaktadır. Bu yaş gruplarındaki çocukların toplumun onaylamayacağı kötü davranışlardan sakınması ve bu davranışların bilincinde olması ayrıca his ve heyecan hayatının dengeli olması ve duygularını sağlıklı bir şekilde ifade edebilmesi gibi durumlar göz önüne alındığında, çocukların bu hikayeden olumsuz açıdan etkilenmesi beklenmemektedir.

Ayrıca, çocukların yeni bilgilere ve tecrübelere açık olması durumu da göz önüne alındığında, hikayenin başında yaşanmış bir olayın anlatımı olduğu bilgisi verildiği için bu hikayenin çocuklar üzerinde heyecan ve merak uyandırması aynı zamanda yeni bilgiler öğrenmesi açısından da yararlı olabileceği düşünülmektedir. Hikayenin sonunda kahramanın ölmüş olması olumsuz bir örneklem teşkil etse de, kahramanın nasıl efsane olduğu konusunda detaylıca açıklama yapılması ve sonunda türkünün kullanılması bu etkiyi ortadan kaldırmıştır.

- Pedagog İlknur Ortaacar

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.