idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (121)
  • Soru ve Cevap (2)

Kolektif Kitap Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens - Yuval Noah Harari

İnsanın geçmiş çağlardan günümüze uzanan evrim yolculuğunu anlatan serüvenin, bir parçası olmaya ne dersiniz? Düşünür, yazar ve aynı zamanda bir tarih profesörü Yuval Noah Harari'nin "Hayvanlardan Tanrılara Sapiens" adlı meşhur eseri; son yılların en çok ses getiren ve okunan kitaplarından biri. Yazarın yalın ve anlaşılır bir dil kullanarak kaleme aldığı kitapta sunulan tarihi gerçekler ve dikkat çeken iddialar; eserin kısa zamanda dünyanın dört bir yanında geniş okuyucu kitlesiyle buluşmasına vesile olur. Gelin, popülerliği günden güne artan bu sürükleyici eserin okurları etkileyen içeriğine kısaca değinelim.

 

"Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens" adlı kitabı neden okumalısınız?

Önemli bir yazar ve tarih profesörü olan Harari, 13.5 milyar yıllık bir tarihi ele alarak okuyucuyu âdeta uzun bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Son derece yalın, anlaşılır ve akıcı bir üslupla ele aldığı insan türünün evrimleşme süreci aktaran yazar; günümüzün yönetim, iktidar, güç ve barış meselelerine dair de önemli çıkarımlarda bulunuyor. Taş devrindeki antik insan türlerinden başlayarak günümüze dek ulaşan değişimi inceleyen Harari, evrime temas ederek Neandertal ile sapiens türlerinin kökeni hakkında karşılaştırmalı bir anlatım sunuyor. Dahası Homo sapiensin iş birliği yapabilme kabiliyeti sayesinde diğer türlerden ayrıldığına ve dünyayı biçimlendirme gücüne sahip olduğuna değiniyor. Yazarın 412 sayfalık kitabında; "Bilişsel Devrim", "Tarım Devrimi" ve "Bilimsel Devrim" şeklinde üç temel bölüm bulunuyor. Kitapta okurların dikkatini çeken en önemli iddialardan biri de günümüz insanlarının kendilerini tanrılaştırma sürecinde olması.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kudüs İbrani Üniversitesi Tarih Bölümü'nde Profesör olan İsrailli bir Tarih Profesörü olan Yuval Noah Harari'nin kitabında zor sorulara bilimsel bir yanıt verebilmenin mümkün olduğunu gösterdiği ve ilham kaynağı olduğu için Amerikalı bilim insanı Jared Mason Diamond'ın "Tüfek, Mikrop ve Çelik" adlı eserine atıfta bulunduğunu biliyor muydunuz? İlk olarak 2011 yılında yayımlanan kitabın orijinal dili, İbranice. Özgün dilinde yayımlanmasının ardından eser, 2014 yılında İngilizceye; 2015 yılında ise Türkçeye çevrilir. Çevirmenliğini Ertuğrul Genç'in üstlendiği, son okumasını Serpil Işıldar'ın yaptığı kitabı; Cihan Kara yayına hazırlar. Eser, Kolektif Kitap Yayınevi aracılığıyla Türkiye'de de kısa zamanda pek çok okur kitlesine ulaşır. 45 dile çevrilen kitap, farklı ülkelerdeki baskılarında tarihsel gelişim süreçleri göz önüne alınarak detaylandırılır. Uzun süre çok satanlar listesinin üst sıralarında ve en çok okunan bilim kitapları arasında yer alan eser, 2015 yılında da Çin Ulusal Kütüphanesi'nin Wenjin Kitap Ödülü'nü kazanır. Financial Times gazetesi yazarı John Gray "Harari’nin eseri kabul görmüş doktrinlerin karşısında duran fikirler ve şaşırtıcı gerçeklerle bezeli." sözleriyle ifade eder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın bu kitabını okuduktan sonra dilerseniz okurların yoğun ilgi gösterdiği "Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi" ve "21. Yüzyıl İçin 21 Ders" adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Yuval Noah Harari
Son Okuma:Serpil Işıldar
Yayına Hazırlayan:Cihan Kara
Çevirmen:Ertuğrul Genç
Kapak Tasarımı:Deniz Akkol

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.