idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (23)
  • Soru ve Cevap (0)

Harry’nin Hogwarts’taki beşinci yılında onu rahatsız eden ve aklını meşgul eden birçok şey var ama bunların hepsi Lord Voldemort’un geri döndüğü gerçeğinin yanında sönük kalıyor. Bu yüzden belki de şimdiye kadarki en zor yılını yaşamak üzere. Lord Voldemort tehdidinin büyü dünyasına geri dönmesine rağmen bu durum, Sihir Bakanlığı tarafından inkâr ediliyor. Bu durum karşısında Voldemort’u durdurmak için Zümrüdüanka adı verilen bir yoldaşlık kuruluyor. Gelin J.K. Rowling’in Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ile serisini daha karanlık ve heyecanlı bir yola nasıl soktuğunu birlikte keşfedelim.

 

"Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Yaz tatilinin sonunda hem Dudley Dursley hem Harry bir Ruh Emici tarafından saldırıya uğruyor ve Harry, büyü yapması yasak olduğu hâlde yeteneklerini kullanmak zorunda kalıyor. Bunu öğrenen Sihir Bakanlığı Harry'yi suçluyor ama Dumbledore'un yardımıyla Harry, tüm suçlamalardan temize çıkıyor. Beşinci senesine böylesine aksiyonlu bir giriş yapan Harry için bu sadece olayların başlangıcı. Sihir Bakanlığı her ne kadar kabul etmek istemese de Lord Voldemort'un artık geri döndüğü su götürmez bir gerçek ve şimdi herkes için, özellikle Harry adına tehlike çok daha büyük. Voldemort’a karşı kurulan, onun planlarını bozmak için gizlice bir araya gelen ve kitaba adını veren Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Hogwarts müdürü Dumbledore tarafından yönetilen bir büyücüler grubu. "Keşke hiç bitmeseydi." diyeceğiniz bu roman, sadece siyah ve beyazın olmadığı bir dünyaya sizi davet ediyor ve her keşif, sizi bir öncekinden daha çok etkiliyor. Rowling, serinin önceki kitaplarında tanıştığınız karakterlerin ne kadar değiştiğini ve geliştiğini gözler önüne seriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Dördüncü ve beşinci kitapların yayımlanması arasında tam üç yıl olduğunu biliyor muydunuz? Roman; yayımlandıktan sonraki ilk 24 saat içinde beş milyon kopya satar, ayrıca ön sipariş rekorları kırar. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Amerikan Kütüphane Derneği Genç Yetişkinler için En İyi Kitap Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazanır. Roman, 2007 beyaz perdeye aktarılır ve ayrıca bir video oyunu hâline getirilir. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın serideki en uzun eser olmasına rağmen en kısa filmlerden biri olduğu görülür.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Harry’nin büyü ve macera dolu dünyasına devam etmek isterseniz serinin altıncısı olan Harry Potter ve Melez Prens romanı ile devam edebilirsiniz. Ayrıca buna ek olarak Harry Potter Büyü Kitabı'nı okuyarak büyüler hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:J. K. Rowling,J. K. Rowling
Çevirmen:Sevin Okyay,Kutlukhan Kutlu,Sevin Okyay,Kutlukhan Kutlu
Editör:Ayça Sabuncuoğlu,Ayça Sabuncuoğlu

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.