idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (62)
  • Soru ve Cevap (0)

Yapı Kredi Yayınları Harry Potter ve Felsefe Taşı - 1.Kitap - J. K. Rowling

Gizem, macera ve sihirlerle dolu yepyeni bir dünyanın sayfalarını açmaya var mısınız? J.K. Rowling’in bir tren yolculuğunda oluşturduğu “Harry Potter ve Felsefe Taşı” romanı, milyonlarca kopyasıyla basımı en çok yapılan kitaplardan biri. Sihirli bir dünyada türlü maceralar yaşarken iyi olan eylemi seçmeyi etkili bir şekilde anlatan yazarın fantastik türünde zekice oluşturduğu bu romanı okurken âdeta ana karakterle birlikte hikâyenin içindeymiş gibi hissedeceksiniz! Bir solukta bitireceğiniz romanda sizi nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

“Harry Potter ve Felsefe Taşı” adlı kitabı neden okumalısınız?

Arkadaşlığı, aileyi, saf iyiliği, kötülüğü ele alan ve bu olguları sihirli bir macerayla anlatan roman; 276 sayfadan oluşuyor. Hayatında hiç değer görmeden, ötelenerek yaşayan bir çocuğun okula başlayacağı dönemde aldığı bir mektupla yaşamının değişmesini anlatan yazar; kan bağı olmasa da bazı insanlarla aile gibi olunabileceğini ve insanın başına kötü olaylar gelse bile iyi olmayı bırakmamaya çabalamaktan bahsediyor. Eser, sihir ve macera dolu olaylar içerisinde ilerlerken sizde âdeta Harry Potter'la o yolda yürüyormuşsunuz gibi hissettiriyor. İnce detaylarla kitabının satır aralarını süsleyen yazar, hayran kalacağınız bir dünya inşa ediyor ve bu yolculuk 6 adet devam kitabıyla hız kesmeden sürüyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

J.K. Rowling’in “Harry Potter ve Felsefe Taşı” adlı romanının yayınevleri tarafından reddedildiğini biliyor muydunuz? J.K. Rowling'in kitap yazarak dolar milyarderi olan ilk yazar olduğunu? Peki ya büyü unsuru taşıdığı için eserin yasaklandığını? 12 yayınevi tarafından reddedilen eser, Bloomsbury Yayınları tarafından Haziran 1997’de yayımlanır. Harry Potter’ın sihirli dünyasını anlatan roman, büyü unsurunun Hristiyan değerlerine uymadığını belirterek ABD’de yasaklanır. Yayınlandığı andan itibaren pek çok dile çevrilen ve yazarını milyarder yapan roman, Türkiye’de ilk defa Mustafa Bayındır’ın çevirisiyle 1999 yılında Dost Kitabevi tarafından yayımlanır. Daha sonra yayım haklarını Yapı Kredi Yayınları satın alır ve yayınevi, Ülkü Tamer’in çevirisiyle eseri okurlara sunar. Birçok ödül alan eser, 1997 yılında Nestlé Smarties Book, 2020 yılında Britanya Kitap Ödülü'nü alır. Roman, yönetmen Chris Columbus tarafından 2001 yılında sinemaya uyarlanır. Bu büyüleyici romanı okuduktan sonra dilerseniz orijinal adı “Harry Potter and the Philosopher's Stone” olan “Harry Potter ve Felsefe Taşı” (IMDb: 7.6) filmini izleyerek Harry Potter’ın sihirli macerasına eşlik edebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın, “Harry Potter ve Felsefe Taşı” kitabı dışında seriyi tamamlayan 6 kitabı ve seriyle bağlantılı kitapları, ayrıca Robert Galbraith mahlasıyla yazdığı polisiye türünde eserleri bulunur. Harry Potter ve Felsefe Taşı'nı okuduktan sonra dilerseniz eserin devam romanı olan "Harry Potter ve Sırlar Odası" eserine ya da "Çağlar Boyu Quidditch" romanına göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:J. K. Rowling,J. K. Rowling
Çevirmen:Ülkü Tamer,Ülkü Tamer

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.