idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (16)
  • Soru ve Cevap (0)

Harry Potter ile bir başka sihir ve gizem hikâyesine hazır olun! Harry Potter ve Ateş Kadehi, sizi hiç görmediğiniz heyecan dolu bir dünyaya götürüyor. Harry Potter ve Ateş Kadehi, J.K. Rowling'in serisinin Azkaban Tutsağı’ndan sonraki dördüncü romanı. Bu romanda Harry yakında Hogwarts’taki dördüncü yılına başlayacak. Harry’nin önünde keşfedilecek bir sürü gizem, öğrenilecek büyüler, oynanacak daha çok Quidditch maçı var. Ama artık eskisinden daha dikkatli olması gerekiyor çünkü aynı zamanda kendisini bekleyen çok büyük tehlikeler var. Gelin, esere yakından bakalım.

 

"Harry Potter ve Ateş Kadehi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Okulun dördüncü yılı, Hogwarts'ın Üçbüyücü Turnuvası’nı düzenleyeceğinin ve diğer iki sihir okuluna ev sahipliği yapacağının duyurulmasıyla başlıyor. Ateş Kadehi tarafından en büyük üç büyücülük okulunun her birinden bir yarışmacı seçilmek üzere hazırlıklar yapılıyor. Fakat ölümcül tehlikeler nedeniyle Dumbledore, sadece 17 yaşından büyük öğrencilerin isimlerinin Ateş Kadehi'ne atılmasına izin veren bir büyü yapıyor. Üç temsilci de belirlendikten sonra Ateş Kadehi dördüncü bir temsilciyi duyuruyor: Harry Potter. Aslında bunun bir parçası olmayı hiç istemeyen Harry'nin ismi çıktığı için turnuvaya katılması gerekiyor ve işler onun için tehlikeli bir hâl alıyor. Harry'nin turnuvayı tamamlamak ve Lord Voldemort'a yardım edenleri ortaya çıkarmak için tüm zekâsını ve becerisini kullanması gerekiyor. Okuyucu, karşılaştığı zorluklar karşısında asla pes etmeyen Harry’nin küçük bir çocuktan genç bir adama dönüşmesine tanık oluyor. Rowling, serinin önceki kitaplarında olduğu gibi ayrıntılar ve betimlemeleri ustaca kullanıyor. Öyle ki okuyucu kendini turnuvada yer alan gizemleri Harry ile birlikte çözmeye çalışırken buluyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Rowling’in romanın ismi konusunda kararsız kaldığını ve birçok kez fikir değiştirdiğini biliyor muydunuz? Başta Harry Potter ve Doomspell Turnuvası olarak listelenen roman, yazarın fikrini değiştirmesi üzerine Ateş Kadehi olarak yayımlanır. Filmlere, video oyunlarına ve daha birçok türe ilham veren J. K. Rowling'in çok satan yedi kitaplık serisinin dördüncü kitabı olan Harry Potter ve Ateş Kadehi, 2001 yılında Hugo En İyi Roman Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazanır. Dilerseniz siz de romanı okuduktan sonra beyaz perdeye uyarlanan filmi izleyerek romanın anlatımını görsel olarak destekleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Harry’nin heyecanlı hikâyesine devam etmek isterseniz serinin beşinci kitabı olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nı inceleyebilirseniz. Dilerseniz yine Rowling’in kaleminden çıkan ve size benzer hisler yaşatacak olan Ickabog isimli esere de göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:J. K. Rowling,J. K. Rowling
Çevirmen:Sevin Okyay,Sevin Okyay

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.