idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (105)
  • Soru ve Cevap (1)

Yapı Kredi Yayınları Harry Potter Özel Kutulu Set-7 Kitap Takım - J. K. Rowling

Dünyaca ünlü fantastik kurgu serisi Harry Potter'ın tüm kitapları, Harry Potter Özel Kutulu Set ile satışta! J. K. Rowling'in uzun yıllardır çok satan serisini tek set içerisinde okuyabilir, Harry Potter'ın büyülü serüvenine dâhil olabilirsiniz.

"Harry Potter Özel Kutulu Set-7 Kitap Takım" adlı kitabı neden okumalısınız?

Harry Potter Özel Kutulu Set, Harry Potter evrenine ait tüm kitapları sırasıyla okumak isteyen seri tutkunları ve Potter'ın sihirli dünyasında macera dolu bir yolculuğa çıkmak isteyen yeni okurlar için hazırlanmış özel bir set. Kutu içerisinde serinin yedi kitabı da yer alıyor. Evrenin başlangıcı olan ilk kitap Harry Potter ve Felsefe Taşı'nda Harry, ailesinin gerçekleri ile ilk kez karşılaşıyor ve bir tren yolculuğu ile kendini evinde hissettiği Hogwarts Büyücülük Okulunda serüvenlere atılıyor. Serinin ikinci kitabı olan Harry Potter ve Sırlar Odası, Argus Filch'in kedisinin okulda taşlaşması ve beraberinde yaşananları konu alıyor. Potter'ın Hogwarts'taki üçüncü yılını anlatan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'nda Potter, vaftiz babası ve babasının okuldaki en yakın arkadaşlarından biriyle tanışarak hayatına dair önemli bilgiler ediniyor. Dördüncü kitap olan Harry Potter ve Ateş Kadehi, kahramanımızın Üç Büyücü Turnuvası'na katılmasını konu ediniyor. Takımın beşinci kitabı olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Potter'ın izinsiz yaptığı bir büyü sonucu Sihir Bakanlığında yargılamaya çıkmasıyla başlıyor. Altıncı kitap Harry Potter ve Melez Prens'te büyülü evrendeki karanlık daha da koyulaşıyor ve eserin geçtiği dünyaya ait birçok sır ortaya çıkıyor. Serinin son kitabı Harry Potter ve Ölüm Yadigârları'nda ise kahramanımız Harry ile yakın arkadaşları Ron ve Hermione'ye sihir dünyasına karanlığın ebediyen çökmemesi için büyük bir sorumluluk düşüyor.

Bunları biliyor muydunuz?

Serinin yazarı J. K. Rowling, Harry Potter'a ait ilk metinleri, Manchester'dan Londra'ya giden bir trende kaleme alır. Evrene ait kitaplardan uyarlanan on bir film çekilir. Filmlerin sekizi Harry Potter ve arkadaşlarının Hogwarts'taki macerasını anlatırken diğer üç film Newt Scamander'ın maceralarından yola çıkarak evrenin geçmişini seyirciyle buluşturur. Türkiye'de Yapı Kredi Yayınları etiketiyle çıkan Harry Potter ve Felsefe Taşı isimli kitabı, geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz usta şair Ülkü Tamer çevirir. İkinci kitap Harry Potter ve Sırlar Odası'nı eleştirmen ve çevirmen Sevin Okyay tek başına çevirir. Üçüncü kitaptan itibaren serinin geri kalan kitaplarının çevirisini Sevin Okyay, çevirmen ve yazar oğlu Kutlukhan Kutlu ile beraber yapar.

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Harry Potter'ı sevdiyseniz Rowling'in yazdığı tiyatro oyunu Harry Potter ve Lanetli Çocuk ile Fantastik Canavarlar-Nelerdir Nerede Bulunurlar? orijinal senaryo kitabını okuyabilirsiniz.

Çevirmen: Kutlukhan Kutlu, Sevin Okyay

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.