idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, Cumhuriyet Türkiyesi’nin yetiştirdiği büyük besteci, musiki folklorcusu ve musiki yazarı Ahmed Adnan Saygun’un halk musikimiz konusundaki en önemli çevriyazılarından biridir. Kendisinin de “Giriş”te belirttiği gibi Dârü’l-elhân, sonraki adıyla Istanbul Konservatuvarı; 1924-1931 yılları arasında 14 defter hâlinde halk musikisi notaları yayımlamış, bunları 15. Defter olarak Yedi Karadeniz Türküsü ve Bir Horon izlemiştir. Yedi Karadeniz Türküsü ve Bir Horon’un hangi yıl yayımlandığı belli değildir, yayım tarihi yoktur. Ancak Saygun’un, 15. Defter’in “Giriş”inde Rize, Artvin ve Kars Havalisi Türkü, Saz ve Oyunları Hakkında Bazı Malûmat (1937) kitabından söz etmesi ve “Sözleri yazmak için bundan önce kullanmış olduğum işaretleri burada tekrar ele aldım ve bazı eklerle kullandım” açıklaması, bize bu defterin 1930’ların sonları, belki 1940’ların henüz başlarında yayımlandığını düşündürmektedir.

Yavuz Daloğlu

(Tanıtım Bülteninden)

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.