idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

Güzel Dünya, Neredesin?, belki de hepimizin sık sık sorduğu sorulardan biri. Sally Rooney de kitabında iki karakter üzerinden bu soruyu işliyor. Roman, dünya çapında tanınan bir yazar olan Alice'i ve Dublin'de bir edebiyat dergisinde çalışan arkadaşı Eileen'i konu alıyor. Eileen eski sevgilisinden kalan kalp kırıklığından kurtulmaya çalışıyor ve bu sırada çocukluk arkadaşı Simon'a olan ilgisi yeniden canlanır. Alice ise bir flört uygulamasında Felix ile tanışır ve gelgitli bir ilişkiye başlar. Eğer siz de romantizm, arkadaşlık, iletişimsizlik ve sosyal sınıf gibi konulara ilgi duyuyorsanız gelin, bu romanı birlikte inceleyelim.

 

“Güzel Dünya, Neredesin?” adlı kitabı neden okumalısınız?

Güzel Dünya, Neredesin? aslında dört karaktere odaklanıyor: iki yakın arkadaş olan Alice ile Eileen ve onların romantik ilişkileri test ettikleri iki adam. Romanda okuyucu, otuzlu yaşlardaki bu iki kadının genellikle e-posta yoluyla sohbetlerine tanık oluyor. Okuyucular, Alice ve Eileen'in birbirlerine gönderdikleri e-postalar sayesinde karakterlerin zihniyetlerine ve bakış açılarına dair bilgi edinme şansı yakalıyor. Yazar; yeni jenerasyonu, arkadaşlığı ve günümüzün karmaşık ilişkilerini samimi bir dille aktarıyor ve sizleri karakterlerin gelecek kaygısı ile hayatı ve kendilerini sorgulamalarına tanık ediyor. Sally Rooney, karakterlerin hem maddi ve hem manevi olarak giderek daha da yaşanılmaz hale gelen bir dünyada nasıl yaşamaları gerektiğini anlamaya yönelik çabalarına sizi de dahil ediyor. Ayrıca romandaki karakterlerin günlük hayatları en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor. Rooney'nin tarzı bolca açıklamadan ve betimlemelerden oluştuğu için okuyucu birçok olay ve eylemle ilgili ayrıntıları gözünde canlandırabiliyor. Yazarın anlaşılır yazım dili ve başarılı karakter kurgusu sayesinde hikayenin içine gireceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Toplamda 328 sayfadan oluşan roman, New York Times ve IndieBound en çok satanlar listesine girer. Ayrıca 2021 yılında İrlanda Kitap Ödülleri Yılın Romanı ve Goodreads Okur Ödülleri En İyi Kurgu gibi ödüller kazanır. Roman, adını Franz Schubert'in 1819 yılında bestelediği Friedrich Schiller'in bir şiirinden alır. Roman eylül 2021'de piyasaya sürülmeden önce ön kopyası internette paylaşılır ve tanesi 200 doların üzerinde bir fiyata satılır. Ayrıca roman, çıktığı gün ünlü bir online alışveriş platformunda en çok satanlar arasında yer alır. Orijinal ismi "Beautiful World, Where Are You" olan roman, Emrah Serdan tarafından Türkçeye çevrilerek Can Yayınları etiketiyle 2022 yılında okuyucuya sunulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer siz de bu romanın üzerinizde yarattığı etkiyi ve yazarın tarzını sevdiyseniz yine Sally Rooney tarafından kaleme alınan Arkadaşlarla Sohbetler ve Normal İnsanlar isimli romanlara göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Sally Rooney
Çevirmen:Emrah Serdan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.