idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (5)
  • Soru ve Cevap (0)

Eserlerine âdeta büyülenerek baktığınız yazar, besteci, sanatçı ve ressamlar... Bilimsel çalışmalarını hayranlıkla takip ettiğiniz dahiler, filozoflar ve bilim insanları... Alanında büyük başarı elde eden tüm bu insanların yaratım süreçlerinde uyguladıkları ritüelleri öğrenmek ister misiniz? Mason Currey'nin Günlük Ritüeller adlı kitabı büyük isimlerin üretim süreçlerindeki alışkanlıklarına ışık tutarken, içinde yaratma isteği ve heyecanı duyan herkese ilham veriyor. Kitabı okurken içinizdeki merak ve öğrenme hissi artacak! Kitap verdiği fikirler ve öğretmeye çalıştığı yöntemlerle yazmak, çizmek ve üretmek isteyenlerin kitaplığında bulunması gereken bir rehber olma niteliği taşıyor. Eğer siz de içinizde engellenemeyen bir yaratma isteği taşıyorsanız bu kitabın aradığınız o başlangıç motivasyonu olacağına hiç şüphemiz yok! Gelin, kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Günlük Ritüeller" adlı kitabı neden okumalısınız?

Mason Currey, Günlük Ritüeller adlı kitabında sanat ve bilim alanından önemli isimlerin yaratma süreçlerinde uyguladıkları alışkanlıklarını derliyor. Yazar; hayranlık duyulan eserlerin ve fikirlerin nasıl ortaya çıktığını, hangi yollardan geçtiğini ve hangi rutinlere bağlı geliştiğini akıcı bir dille anlatıyor. Kitapta Van Gogh, Picasso, Kafka, Descartes, Mozart, Albert Einstein, Nikola Tesla, Freud, Tolstoy, Balzac, Victor Hugo ve Agatha Christie gibi dünyaca ünlü 145 farklı sanatçı, bilim insanı ve filozofun günlük yaşamlarında izledikleri üretme ve çalışma yöntemlerine değiniliyor. 200 sayfadan oluşan kitapta sanat ve bilim alanındaki büyük isimlerin birçoğunun çalışma düzenlerinde sabah erken kalkmanın, yürüyüş yapmanın ve ilhamın gelmesini beklemeden çalışmaya başlamanın önemli bir yeri olduğunu vurguluyor. Elinizdeyken, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız kitap insanların her birinin farklı bir yaşamı olsa da verimlilik ve üretkenlik için gerekli koşullar sağlandığında çok güzel sonuçların ortaya çıkabileceği fikrini veriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Günlük Ritüeller kitabının yazarın yaratıcı insanların günlük rutinleri ile ilgili bir blog yazmaya başlaması ve blogun dikkat çekmesiyle, çok sayıda editörden bu yazıları bir kitaba dönüştürmesini öneren e-mailler alması sonucunda ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Yazar kitabın ilk taslağını yazmak için yaklaşık bir buçuk yıl, diğer iyileştirmeler içinse buna ek olarak 8-9 ay harcar. Mason Currey, kitabının yazım sürecinde zamanının çoğunu araştırma yapmak için New York Halk Kütüphanesinde geçirir. Aynı zamanda bilgi toplamak amacıyla birçok çağdaş yazar, besteci ve görsel sanatlar alanında çalışan sanatçıyla görüşür. Türkiye'de Sevinç Kayır ve Fulden Arısan'ın çevirisiyle ilk kez 2014 yılında okuyucuyla buluşan kitap başta Brezilya, Rusya, Fransa, Almanya, Yunanistan ve Japonya olmak üzere pek çok ülkede yayımlanır. Eser, başarının asla tesadüf olmadığını açıkça ortaya koyuyor!

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Günlük Ritüeller adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz yazarın yaratıcı kadınların üretim süreçlerini anlattığı bir diğer derlemesi olan Günlük Ritüeller 2 - Yaratıcı Kadınlar Nasıl Çalışıyor? isimli kitabına da göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Mason Currey
Çevirmen:Sevinç Kayır,Fulden Arısan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.