product image
Jaguar Kitap
4.88 (16 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 40.6 TL = 40.6 TL
07 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2020
Hamur Kalitesi1. Hamur
Baskı Sayısı1. Basım
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (16)
  • Soru ve Cevap (0)

Bir ihtiyar gelecek nesiller için neler yapabilir, kuraklıkla tek başına ve sadece bir mısır tanesine tutunarak mücadele edebilir mi? Yan Lianke, Günler Aylar Yıllar isimli romanında bu sorunun cevabını veriyor okuyucuya. Kültürel ögeler içeren ve alegorik bir anlatıma sahip olan Günler Aylar Yıllar isimli romanı severek okuyacağınızı düşünüyoruz! Gelin sarsıcı bir hikâyenin anlatıldığı kitabın içeriğine kısaca değinelim.

 

"Günler Aylar Yıllar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Balou Sıradağları'nda kuraklık tüm şiddetiyle hüküm sürmeye başlayınca, bu duruma daha fazla dayanamayan insanlar çözümü yiyecek ve su gibi en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kaçmakta buluyor. Geride ise bir ihtiyar ile onun kör köpeği kalıyor. Ölecekse de kendi toprağında öleceğini söyleyen ihtiyar ile sadık dostu köpeği için günler ve geceler birbirinden zor ve çetin geçiyor, buna karşın olağanüstü bir mücadele örneği ortaya konuluyor. Yan Lianke, Günler Aylar Yıllar adlı romanında koşullar ne kadar dayanılmaz olursa olsun vazgeçmemek gerektiğini ve merhametli bir insan olmanın güzelliğini anlatıyor. Gelecek nesil için çabalayan, bir mısır fidesini yeşertmeye çalışan ve bu uğurda elinden gelen her şeyi yapan yetmiş iki yaşındaki ihtiyarın dokunaklı hikâyesi. Umudu, vefayı, dostluğu, sadakati ve yaşama azmini başarılı bir şekilde kaleme alan yazar, akıcı anlatımıyla sürükleyici bir okuma deneyimi yaşatıyor. Etkileyici betimlemelerle kuraklığın tahammül edilmesi güç sıcağını, yoksulluğu, açlığı ve susuzluğu derinden hissettiren Günler Aylar Yıllar romanını severek okuyacağınıza eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

2014 senesinde Franz Kafka Ödülü alan Çin'in en önemli yazarlarından Yan Lianke, Günler Aylar Yıllar isimli eserinde yaşamın zorluklarına karşı verilen umut dolu bir mücadeleyi konu alır. Bir röportajında; çocukluğunda köyden, topraktan, yoksulluktan kaçmak istediğini ifade eden Yan Lianke kuraklık ile umudu merkez alan Günler Aylar Yıllar isimli romanında da çiftçilik ve yoksulluktan bahseder. Bu etkileyici romanı Çince aslından çeviren Erdem Kurtuldu, bu eser ile 2020 senesinde Talât Sait Halman Çeviri Ödülü alır. 2020 yılında yayımlanan ve 105 sayfadan oluşan Günler Aylar Yıllar isimli roman Jaguar Kitap tarafından okurla buluşturulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yan Lianke'nın dokunaklı bir şekilde biten Günler Aylar Yıllar isimli romanını okuduktan sonra dilerseniz yazarın Balou Sıradağları ile Yi Nehri arasında bulunan Patlama köyünün bir metropole dönüşmesiyle beraber ortaya çıkan yaşamın acı gerçeklerinin anlattığı eseri Patlama Kayıtları ile distopya türünde ürpertici bir kurguya sahip Güneşin Öldüğü Gün adlı romanlarını inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

40,60 TL