product image
İz Yayıncılık
4.25 (4 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 67.9 TL = 67.9 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2007
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (4)
  • Soru ve Cevap (0)

Rasim Özdenören'in şiirsel anlatımıyla iki farklı dünya arasında bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Yazar, Gül Yetiştiren Adam adlı romanı ile okuyucusuna Doğu-Batı sentezi konusunda yepyeni bir pencere açıyor. Yazar, birbirinden farklı iki olay örgüsü ile şekillendirdiği romanında bir yandan geçmişe özlem duyan bir insanın diğer yandan modern dönem insanının hikâyesini sunuyor. Gelin, Rasim Özdenören'in Gül Yetiştiren Adam romanı ile sizi nelerin beklediğine daha yakından bakalım.

 

"Gül Yetiştiren Adam" adlı kitabı neden okumalısınız?

Kullanılan temalar bakımından modernist özellikler gösteren Gül Yetiştiren Adam romanıyla Rasim Özdenören; kendini yetersiz gören, değer çatışmaları yaşayan ve kendini sorgulamaya başlayan, sonunda da toplumdan kaçan bireyin hikâyesini anlatıyor. İslami kimliğiyle tanınan bir öykücü olarak nitelendirilen Rasim Özdenören; diğer eserlerinde olduğu gibi Gül Yetiştiren Adam romanında da okuruna, inandığı fikirleri dayatmak yerine anlatmak istediklerini akışa ve yapıya zarar vermeden anlatıyor. Eserinde iki ayrı hikâyeyi birden işleyen yazar; bir tarafta Kurtuluş Savaşı ve sonrasında birçok arkadaşını kaybetmiş bir adamı diğer tarafta modern bireyler olarak çizilen Sitare, Yavuz, Zelda, Tansel, Çarli ve diğerlerinin hikâyesini anlatıyor. Pek çok dostunu yitiren adam, verdiği mücadelenin bir işe yaramadığını düşerek edilgen bir protestoya girişiyor ve hayatının 50 yılını evine kapanarak gül yetiştirmekle geçiriyor. Öte yandan; modern yaşam ile kaybolan, kendi benlik ve kültürlerinden tamamen kopan insanlar, sıradanlaşan çapraz ilişkiler ele alınıyor... Özdenören, iki kültür arası çatışmaları geriye dönüşlerle anlatırken iç konuşma tekniğine de yer veriyor. Yazar, Gül Yetiştiren Adam ile fikirlerini kendine özgü şiirsel dili ile anlatarak okuyucusuna keyifli bir okuma deneyimi sunuyor. Yedi Güzel Adam'ın sosyal içerikli öyküleriyle modern dünyanın kıstırılmış bireyinin sesi olan Rasim Özdenören'in üslubunu seviyorsanız Gül Yetiştiren Adam, bir solukta bitireceğiniz ve tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir eser olarak sizleri bekliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Gül Yetiştiren Adam adlı eserin Rasim Özdenören'in roman türündeki ilk ve son eseri olduğunu biliyor muydunuz? Yazarın Gül Yetiştiren Adam adlı eseri, eleştirmenler tarafından roman ya da öykü sınıflandırmasının yanı sıra anlatı olarak da nitelendirilir. İz Yayıncılık etiketiyle okuyucuyla buluşturulan ve ilk basımı 2007 yılında yapılan Gül Yetiştiren Adam toplam 144 sayfadan oluşur. Eser, Doğu ile Batı arasında kalan insanların iç çatışmalarını okuyucuya sunar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Rasim Özdenören'in Gül Yetiştiren Adam adlı romanını beğendiyseniz yazarın bireyin toplumsal değerlerinden koparılışını, yabancılaşmasını, ikilemlerini konu alan Hastalar ve Işıklar ile 1984 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Yılın Hikâyecisi Ödülü'ne layık görüldüğü kendi gerçekliğinde boğuşan insanın hikâyesini konu alan Denize Açılan Kapı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

67,90 TL