idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (5)
  • Soru ve Cevap (0)

Aristokrat sınıfının davetlerine, evlerine, masalarına, sohbetlerine konuk olmaya ne dersiniz? Dükler, düşesler, prensesler... Tüm bunlar Marcel Proust'un Guermantes Tarafı - Kayıp Zamanın İzinde romanında hayat buluyor. Peki Guarmantes cemiyet hayatına tanık olacağınız bu romanda her şey dışarıdan göründüğü gibi mi? 19. yüzyıl Fransası'na doğru zamanda yolculuğa ne dersiniz? Gelin, okurların beğenisi kazanan Kayıp Zamanın İzinde serisinde yer alan Guarmantes Tarafı'na birlikte göz atalım...

 

"Guermantes Tarafı - Kayıp Zamanın İzinde" adlı kitabı neden okumalısınız?

Marcel Proust'un sade bir dille günlük yaşantısını ele aldığı Guermantes Tarafı otobiyografik eser niteliği taşıyor. Proust, bu romanında yetişkin bir birey olarak okuyucunun karşısına çıkıyor. Guermanteslerle komşu olmasıyla birlikte Proust, düşese hayranlık duyuyor. Proust, bir şekilde Guermantes ailesiyle tanışmak ve onlara davet edilmek için çabalıyor. Bir süre sonra amacına ulaşan Proust, sosyeteyi yakından gözlemleme imkânı elde ediyor. İnsanların siyaset, sanat, edebiyat gibi birçok konudaki fikirleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Proust'un; büyük yazarlardan, eserlerden, savaşlardan, mitolojik konulardan edindiği bilgilerle göndermelerde bulunması, romanın keyifle okunmasını sağlıyor. Yazar, aristokratların sahte yüzünü eşsiz betimlemeleriyle ve detaylı kişilik analizleriyle anlatıyor. Tüm bunların yanı sıra Proust, büyükannesinin hastalık sürecine dair farklı yorumlar dile getiriyor. Bu süreçte hissettiği duyguyu yoğun bir şekilde aktarıyor. Guermantes Tarafı - Kayıp Zamanın İzinde edebiyat sevenlere bir şölen sunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kayıp Zamanın İzinde serisinin ilk cildinin 1913 yılında yayımlandığı biliyor muydunuz? Guermantes Tarafı, Kayıp Zamanın İzinde kitaplarının 3. cildi ve en uzun romanı. Kitap, 20. yüzyıl edebiyatının en büyük eserlerinden biri olarak kabul edilir. Seri, Marcel Proust'un yaşamının son 14 yılını konu eder. 2014 yılında Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan Guermantes Tarafı - Kayıp Zamanın İzinde, Roza Hakmen tarafından Türkçeye kazandırılır. Orijinal dili Fransızca olan romanın asıl adı "À la recherche du temps perdu". Yazar, Guermantes Tarafı romanında Fransa'yı bölünme noktasına getiren Dreyfus Davası'na değinir. İki bölümden oluşan roman, telefonun yeni kullanılmaya başlandığı dönemi sunması bakımından da hayli dikkat çekici bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Marcel Proust'un Guermantes Tarafı - Kayıp Zamanın İzinde kitabını okuduktan sonra dilerseniz serinin ilk kitabı Swann'ların Tarafı - Kayıp Zamanın İzinde eserini ya da Çiçek Açmış Genç Kızların Gölgesinde - Kayıp Zamanın İzinde Sodom ve Gomorra - Kayıp Zamanın İzindeMahpus - Kayıp Zamanın İzinde, Albertine Kayıp, Yakalan Zaman eserlerini okuyarak Kayıp Zamanın İzinde serisinin yolculuğunu tamamlayabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.