idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (4)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (14)
  • Soru ve Cevap (0)

Yapı Kredi Yayınları Göğe Bakma Durağı - Turgut Uyar

Hayatın koşturmacası içindeyken Göğe Bakma Durağı'nda soluklanmaya ne dersiniz? Her dizesinde kendinizi bambaşka alemlerde bulacağınız bir şiir ziyafeti olan Göğe Bakma Durağı, ismini Turgut Uyar'ın Dünyanın En Güzel Arabistanı adlı kitabındaki eşsiz şiirinden alıyor. Modern edebiyatın olağanüstü şiirleriyle hem hayal dünyasının büyüsüne kapılıp hem gerçek dünyanın düşünceleri arasında kaybolacağınız heyecanlı bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Turgut Uyar'ın tadı damağınızda kalacak seçme şiirlerinden oluşan kitapta sizi neler beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Göğe Bakma Durağı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Göğe Bakma Durağı kitabı; Turgut Uyar'ın Arz-ı Hâl, Türkiyem, Dünyanın En Güzel Arabistanı, Tütünler Islak, Her Pazartesi, Divan, Toplandılar, Kayayı Delen İncir, Dün Yok Mu adlı kitaplarından alınan kırk dokuz farklı göz alıcı şiirle bezeniyor. Edebiyat dünyasına hece ölçüsüyle yazdığı şiirleriyle giren Turgut Uyar; bir süre Garip akımının etkisinde kalıyor fakat sonrasında Garip şiirinin yeterli olmadığını görerek İkinci Yeni akımına öncülük ediyor. Göğe Bakma Durağı adlı seçme şiirler kitabında Turgut Uyar'ın edebiyattaki geçişlerinin şiirinde bıraktığı izleri görebilir, birbirinden farklı duraklarda soluklanacağınız eserin dizelerinde hem aşkı hem toplumsal ve mistik konuları bulabilirsiniz. Göğe Bakma Durağı'nda günün her anında, hissettiğiniz her duyguya, büründüğünüz her ruh haline karşılık bir şiir bulunuyor. Turgut Uyar'ın imgelerle dolu şiiriyle tanışmak isteyenler için bu eserin doğru bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Son dizeyi okuyup kitabı kapattığınızda bile onu her an yanınızda taşımak isteyeceğinizden ve hayata dair kısa molalarınızda en iyi refakatçinizin bu kitap olacağından eminiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Turgut Uyar'ın Göğe Bakma Durağı kitabının başlangıç şiiri olan Arz-ı Hâl ile bir yarışmaya katıldığını biliyor muydunuz? Şair, Kaynak dergisinin başlattığı şiir yarışmasında ikinci olarak edebiyat dünyasının dikkatini çeker. Yarışmanın hakem heyetinde bulunan Nurullah Ataç; bu şiire birincilik verilmesi için çabaladığını, Uyar'ın ileride çok iyi bir şair olacağını söyler. Peki, şiirleriyle herkesi düşünmeye sevk eden yalnız ve uyumsuz biri olan Turgut Uyar'ın ilham perisinin büyük aşkı Tomris Uyar olduğunu biliyor muydunuz? Şair, hayatını etkileyen tedirginlik ve uyumsuzlukla beraber yedi yıl süren bir sıkışıklık yaşar fakat Tomris Uyar sayesinde yeniden şiir yazmaya başlar.

 

Bu kitabı sevenler için önerilerimiz

Göğe Bakma Durağı kitabını beğendiyseniz bir Turgut Uyar külliyatı olan Büyük Saat kitabına göz atabilirsiniz. Dilerseniz Edip Cansever'in Yerçekimli Karanfil'i ile İkinci Yeni hareketine farklı bir pencereden bakabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.